18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tak się robi prawo z bezprawia

Rząd uruchamia KUCHCIŃSKI TRAVEL. Ceny lotów was rozwścieczą

Emilia Waszczuk
30.07.2019  15:53
Rząd uruchamia KUCHCIŃSKI TRAVEL. Ceny lotów was rozwścieczą
Rząd uruchamia KUCHCIŃSKI TRAVEL. Ceny lotów was rozwścieczą Fot: Wikipedia/Flickr

Po aferze z wożeniem na pokładzie rządowego samolotu rodziny Marka Kuchcińskiego, rząd zmienia przepisy. Teraz podobne zachowania polityków będą całkowicie legalne. Z jednym ALE.

Marek Kuchciński przynajmniej 6 razy latał do Rzeszowa z członkami swojej rodziny, oczywiście rządowym samolotem - ujawniło w zeszłym tygodniu Radio ZET. Teraz okazuje się, że podobnych, nielegalnych wycieczek było dużo więcej, bo aż 23!

Jako że zabieranie bliskich na pokład państwowej, służbowej maszyny, wykorzystywanej do najważniejszych celów politycznych, jest niezgodne z prawem, marszałek woził się tak kilka miesięcy. Twierdzi, że za każdym razem były to podróże jak najbardziej służbowe.

Co ciekawe, w Polsce od niedawna obowiązuje nowe prawo - przynajmniej polityków. Jeśli zrobiłeś coś wbrew zasadom, nadużyłeś zaufania wyborców i wykorzystywałeś ich pieniądze z podatków do prywatnych celów, wystarczy, że odpłacisz im dorzucając kilka/kilkanaście tysięcy do kasy Caritasu. Wszelkie winy zostaną Ci odpuszczone. Kto by myślał o jakiejś dymisji...

"Kara" od Kaczyńskiego

Marszałek Kuchciński nie raz już nadszarpywał zaufania Polaków. Ostatnio oskarżano go o pedofilię i liczne korzystanie z podkarpackich domów uciech (sprawa ucichła), później woził się rządową maszyną z koleżankami. Teraz na jaw wyszły wycieczki z rodzinką i pobieranie kilometrówek. Dodatkowe środki na paliwo pan marszałek dostaje, choć autem nie jeździ - wszędzie wozi go służbowa limuzyna.

W końcu miarka się przebrała i najważniejszy człowiek w państwie, ten, którego boją się wszyscy politycy wszystkich frakcji - powiedział BASTA. Jarosław Kaczyński się wkurzył. Zapowiedział koniec samowolki.

Jeśli chodzi o całość problemu, to uważamy, że trzeba się liczyć z oczekiwaniami społecznymi i w związku z tym zwróciłem się do ministra obrony i szefa kancelarii premiera, bo tutaj mogę działać tylko jako szef partii, ale poproszę o to także prezydenta, żeby zwrócił się do szefa swojej kancelarii, aby odpowiednie przepisy regulujące te sprawy zostały stworzone - powiedział we wtorek w PAP.

Kuchciński Travel. Tanie linie lotnicze?

Jeśli myślicie, że Kuchciński poniesie jakąś karę - sorry, nie tędy droga. Kaczyński wymyślił coś innego. Politycy będą mogli wozić sobie rodziny, ale odpłatnie.

Kiedy to rodzina korzysta z przelotu, żeby odpowiednia kwota o wartości ceny biletów rejsowych była płacona. Trzeba też stworzyć odpowiednie podstawy prawne, żeby te pieniądze mogły być przyjmowane - powiedział.

Jak sobie zażyczył, tak się oczywiście stało. Nowe prawo już ustanowiono, tradycyjnie w pośpiechu - na kolanie. Na razie zmiany dotyczą podróży realizowanych na wniosek Kancelarii Premiera.

Do przepisów, które regulują wykorzystanie transportu lotniczego, wprowadzone zostały przepisy, dodatkowy rozdział, który mówi iż w sytuacji w której rodziny osób transportowanych w ramach procedury HEAD, czy też po prostu rządowym transportem lotniczym przebywałyby na pokładzie statku powietrznego w innej formule niż skład oficjalnej delegacji, wtedy takie osoby będą ponosiły koszty tej podróży - poinformował we wtorek rano Michał Dworczyk.

Co z pozostałymi jednostkami? Reszta się jeszcze zastanawia. Pozostaje jednak inna kwestia, ile rodziny za wycieczki będą płacić? Odpowiedź jest prosta - tyle, co za standardowy lot na podobnej trasie. A my sprawdzamy.

Podróż z Warszawy do Rzeszowa, bezpośrednio, samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT kosztuje średnio 300-400 złotych. Zdarza się oczywiście mniej, zdarza się i więcej. Jeden lot rządowej maszyny, to z kolei kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak myślicie, jakie rachunki za podróże rodzin polityków wystawiać będzie rządowe biuro finansów?

Przeczytaj więcej
Komentarze