18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lubi się przelecieć

Rządowym samolotem do domu. Kuchciński lata na koszt Polaków

20.03.2019  16:54
Marek Kuchciński i drogie loty służbowe do domu
Marek Kuchciński i drogie loty służbowe do domu Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/Foto Olimpik/East News

Marek Kuchciński i kontrowersyjne loty służbowym samolotem. „Fakt” ujawnił, że Marszałek Sejmu podróżował na koszt Polaków do domu do Rzeszowa. Podatnicy zapłacili fortunę za luksusy polityka PiS.

Marek Kuchciński, czyli obecnie druga najważniejsza osoba w Polsce, lubi podróżować szybko, komfortowo i… drogo. Wybrał się w podróż służbową z Warszawy do Rzeszowa, a potem wrócił do stolicy. Nikt nie oczekuje od niego, aby jechał tam hulajnogą, ale lot rządowym samolotem? Jak podaje „Fakt”, zabrał też ze sobą polityków z PiS. Przelecieli się z nim Krystyna Wróblewska i Stanisław Piotrowicz.

Zobacz także

Rządowy samolot do domu

Rządowy Gulfstream 550 jest oczywiście legalnie do jego dyspozycji, ale kosztuje sporo. Polacy płacą za godzinę lotu Kuchcińskiego 20 tys. złotych. A miała to być maszyna do dalekich podróży zagranicznych.

Podróże służbowe marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego rządowymi samolotami to najbezpieczniejszy i najkorzystniejszy logistycznie sposób na pogodzenie licznych obowiązków drugiej osoby w państwie – skomentowało sprawę Centrum Informacyjne Sejmu.

Jan Grabiec (PO) zwrócił uwagę, że Kancelaria Sejmu podpisała umowę z LOT-em. Marszałek mógłby polecieć do domu za 200 złotych.

Czytaj także