18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tak się wożą politycy za nasze. Astronomiczna kwota za samotny wypad do Wrocławia

Redakcja
27.02.2019  11:36
dworczyk rzadowym samolotem za 33 tysiące
dworczyk rzadowym samolotem za 33 tysiące Fot: Piotr Molecki/East News

Podróż do Wrocławia ministra Michała Dworczyka kosztowała Polaków ponad 30 tysiecy złotych! To cena samotnego, nocnego lotu polityka do Wrocławia rządowym embraerem.

Minister Michał Dworczyk znalazł się pod ostrzałem mediów, po tym, jak Łukasz Schreiber, sekretarz stanu w kancelarii premiera udzielił odpowiedzi na interpelację posłanek PO. Panie pytały KPRM o koszty służbowych podróży rządowym samolotem. Teraz okazało się, że stawka jest naprawdę wysoka.

W nocy z 18 na 19 listopada 2018 roku minister Michał Dworczyk udał się w samotną podróż rządowym embraerem do Wrocławia. Podniebną "taksówką" po drodze wstąpił też do Krakowa, by razem z innymi działaczami PiS (w tym z Jarosławem Kaczyńskim, Beatą Szydło i Mateuszem Morawieckim) odwiedzić grób Lecha Kaczyńskiego.

Oficjalnie Dworczyk leciał do Wrocławia na spotkanie służbowe z wojewodą dolnośląskim Pawłem Hreniakiem - podaje "Gazeta Wyborcza". Nieoficjalnie, spotkanie to wcale nie było służbowe, a Dworczyk udał się do Wrocławia, by porozumieć się z bezpartyjnymi, lokalnymi politykami.

To było na kilkanaście godzin przed sesją sejmiku, na którym wybierane były nowe władze województwa. W ostatniej chwili, i to w samym PiS, pojawiły się spory, co do zawierania koalicji z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Oni mieli pretensje, że w niektórych powiatach układamy się z ich konkurentami – PO. Michał musiał przylecieć, by te pożary pogasić - opowiadał "GW" informator.

Do Wrocławia z Krakowa Dworczyk wyleciał o godzinie 21.34, o godzinie 1.24 był już w Warszawie. W sumie jego samotna podróż w tą i z powrotem do stolicy kosztowała Polaków aż 33 tysiące złotych!

Przeczytaj więcej
Komentarze