18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Szczyt chamsta i arogancji”

Rzeczniczka PiS ostro do posłanki PO [WIDEO]

26.04.2019  09:19
Beata Mazurek nie przebierała w słowach
Beata Mazurek nie przebierała w słowach Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Beata Mazurek, rzeczniczka PiS i wicemarszałek sejmu nie wytrzymała nerwowo podczas wieczornych obrad sejmu. To jak potraktowała posłankę PO wywołało oburzenie.

Atmosfera w sejmie może być nieprzyjemna. Podczas nocnych obrad poruszano bowiem kwestię strajku nauczycieli i dymisji Anny Zalewskiej. Ale to, w jakich słowach wicemarszałek sejmu Beata Mazurek zwróciła się do posłanki PO wywołało ogromne oburzenie.

Nocne głosowanie w sejmie

Czwartek był dla partii rządzącej bardzo nerwowy. Po pierwsze ważyły się losy matur i strajku nauczycieli, po drugie samej minister edukacji Anny Zalewskiej. Do 2 w nocy posłowie obradowali i głosowali. Ostatecznie Anna Zalewska zachowała swoje stanowisko, a na ustach wszystkich zamiast niej, znalazła się Beata Mazurek.

Rzeczniczka rządu i wicemarszałek sejmu przewodziła nocnym obradom. Podczas wystąpień posłów opozycji na PiS wylewały się wiadra krytyki związanej ze strajkiem nauczycieli i reformą edukacji. W pewnym momencie Mazurek nie wytrzymała.

Zwyzywała od blondynek

Doszło do tego podczas wystąpienia posłanki PO Krystyny Skowrońskiej, która nie zmieściła się w przyznanej na jej wypowiedź minucie. Mikrofon wyłączono jej w połowie zdania. Posłanka odwróciła się wtedy do wicemarszałek Beaty Mazurek i poprosiła o możliwość dokończenia wypowiedzi. W odpowiedzi usłyszała, że czas dla niej przeznaczony już się skończył. Dyskusja jednak trwała dalej. Skowrońska zarzuciła Beacie Mazurek, że inaczej traktuje posłów opozycji, a inaczej tych z PiS. Odpowiedź Beaty Mazurek zdumiała chyba nawet posłów z Prawa i Sprawiedliwości.

Mam dużo cierpliwości i wyrozumiałości dla Pani, szczególnie dla takich blondynek jak Pani – wypaliła

To spotkało się z oburzeniem polityków.

„Szczyt arogancji i chamstwa”

Wielu polityków i dziennikarzy komentowało skandaliczne zachowanie Beaty Mazurek na Twitterze. Wśród nich znalazł się m.in. Piotr Celiński, który stwierdził, że taka wypowiedź to „szczyt arogancji i chamstwa”. Z kolei Bartosz Wieliński stwierdził, że Beata Mazurek jest „osobą prymitywną i pozbawioną kultury”.

Przeczytaj więcej
Komentarze