18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jest komentarz MSWiA

Nie masz dzieci? Płać! Rząd planuje dla Ciebie podatek

25.06.2019  14:40
Rząd planuje podatek dla bezdzietnych
Rząd planuje podatek dla bezdzietnych Fot: Shutterstock

Rząd PiS planuje wprowadzenia podatku dla bezdzietnych Polaków - informuje "Rzeczpospolita" MSWiA uspokaja: rozważamy, ale jeszcze nie teraz.

Skąd państwo bierze pieniądze? Swoich nie ma, a wszystko, co przeznacza na realizację swoich działań, czerpie od podatników.

Co zatem zrobić, by pokryć koszty kolejnych plusów i obietnic? Zwiększyć podatki, albo ustanowić nowe. A jak donosi "Rzeczpospolita", politycy wymyślili właśnie, jak jeszcze więcej ściągnąć z bezdzietnych singli.

Podatek dla bezdzietnych od PiS

Dziennik podaje, że rząd rozważa wprowadzenie nowego podatku dla osób, które nie doczekały się potomstwa. Nie mają kogo wychowywać i na kogo wydawać pieniędzy? Niech jeszcze więcej oddają państwu.

Jak czytamy, większe podatki od tych, którzy się nie rozmnożyli, miałyby wspomóc budżet państwa i przełożyć się na zwiększenie "efektu demograficznego polityki prorodzinnej państwa".

MSWiA komentuje

Co na doniesienia "Rzeczpospolitej" rządzący? Nie potwierdzają, ale i nie zaprzeczają. Do sprawy odniosło się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Projekt, o którym pisze "Rzeczpospolita", jest jedynie wstępną koncepcją. Na obecnym etapie minister Elżbieta Witek podjęła decyzję, że nie będą prowadzone jakiekolwiek prace nad pomysłem opodatkowania osób bezdzietnych - uspokajają.

Pytanie tylko, co, kiedy skończy się "na obecnym etapie" i rząd postanowi jednak do projektu przystąpić.

Przeczytaj więcej
Komentarze