18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy zapłacą za kaprys

Sasin szokuje. Wydał milion na "specjalny pokój"

Wojciech Kozicki
17.11.2022  14:04
Sasin ma  "bezpieczny pokój". Rzeczpospolita: koszt PRAWIE MILION
Sasin ma "bezpieczny pokój". Rzeczpospolita: koszt PRAWIE MILION Fot: PRZEMEK śWIDERSKI/REPORTER

Jacek Sasin wywołał oburzenie. Co za bezczelność! Media ujawniły, że Ministerstwo Aktywów Państwowych wydało na jego bezpieczeństwo i „specjalny pokój” prawie milion złotych. Polacy mu tego nie darują?

Jacek Sasin znienawidzony przez Polaków? „Rzeczpospolita” ujawnia, że Ministerstwo Aktywów Państwowych wydało fortunę na bezpieczeństwo Sasina. Spółka z Pruszkowa miała wykonać na rządowe zlecenie tzw. „bezpieczny pokój antypodsłuchowy”. Koszt to 912 tys. 660 zł.

Bezpieczny pokój dla Sasina. Koszt szokuje

Jak wynika z informacji ujawnionych przez „Rzeczpospolitą”, pokój ma spełniać "najwyższe wymogi bezpieczeństwa”. Miał to potwierdzić jeden z funkcjonariuszy służb współpracujących z firmami zajmującymi się bezpieczeństwem informacji niejawnych. Sasin w nowoczesnym gabinecie ma zainstalowany sprzęt antypodsłuchowy i systemy zapewniające bezpieczne przesyłanie danych.

Ekspert dodał, że na rynku tego typu pokoje zapewniają sobie tylko najbogatsze firmy oaz najważniejsze instytucje. Rozmówca "Rz" dodał, że bezpieczeństwo danych poufnych jest aktualnie bardzo ważne - chociażby ze względu na rosyjską inwazję czy też działania obcych służb przeciwko naszemu krajowi – pisze Wirtualna Polska.

Czy Sasin coś ukrywa? Po co mu gabinet antypodsłuchowy? Być może chce zachować w tajemnicy informacje o budowie elektrowni atomowych, które ma nadzorować. A może już trwają rozmowy o kosztach kolejnych wyborów?

Czytaj także