18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Horror na stacjach

Sasin zapowiada podwyżkę cen paliw

Wojciech Kozicki
29.11.2022  17:57
Ceny paliwa w górę. Sasin zapowiada podwyżki
Ceny paliwa w górę. Sasin zapowiada podwyżki Fot: PRZEMEK ŚWIDERSKI/REPORTER

Jacek Sasin niedawno zapewniał, że w Polsce cena paliwa jest bardzo niska dzięki PiS. I hop, zwrot akcji. Zapowiedział podwyżkę cen paliw o podatek VAT. Czy Daniel Obajtek będzie wybawcą portfeli kierowców?

Jacek Sasin niedawno mówił, że paliwo w Polsce jest tanie jak barszcz… chyba barszcz Sosnowskiego! Teraz minister aktywów państwowych, który odpowiada za wzorową i tanią organizację wyborów kopertowych, zapowiedział, że „ceny paliw po nowym roku wzrosną o podatek VAT. Będzie to duży dodatkowy wolumen cenowy dołożony do tego, co płaci konsument”. Uspokaja jednak, że Daniel Obajtek robi wszystko, by podwyżka cen na stacjach benzynowych nie była bolesna dla kierowców.

Sasin zapowiada wzrost ceny paliw

Dlaczego ceny paliw w 2023 roku poszybują w górę? Jacek Sasin wyjaśnia, że to efekt likwidacji tarczy antyinflacyjnej, która obniżyła stawkę podatków nakładanych na benzynę i olej napędowy. Co gorsza, już 5 grudnia wchodzi embargo na ropę naftową z Rosji.

Sasin w Radiu Plus zapewnia, że Obajtek pracuje nad złagodzeniem zapowiedzianych podwyżek. Przypomina, że „paliwa w Polsce w tym momencie są najtańsze w regionie w przeliczeniu na złotówki”.

Goszcząc w Radiu ZET Daniel Obajtek zadeklarował, że zrobi wszystko, żeby ceny paliw nie przekroczyły 10 zł za litr. Podwyższenie VAT na paliwa z obecnie obowiązującej obniżonej stawki 8 procent na pełne 23 procent może podwyższyć cenę o około 1 zł na litrze – pisze Radio ZET.

A może zaczęlibyśmy oszczędzać na politykach?

Czytaj także