18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lider PO wystąpił podczas konwencji w Poznaniu

Schetyna: dzisiaj Polska nie weszłaby do UE

27.04.2019  13:25
Grzegorz Schetyna podczas konwencji KO w Poznaniu
Grzegorz Schetyna podczas konwencji KO w Poznaniu Fot: Adam Jastrzebowski/REPORTER

W Poznaniu odbyła się dzisiaj konwencja Koalicji Obywatelskiej. Lider PO w ostrych słowach krytykował na niej PiS i stwierdził, że Polska nie weszłaby do Unii, gdyby kandydowała do niej teraz.

Grzegorz Schetyna kontynuuje swoją ofensywę wyborczą podczas konwencji KO w Poznaniu. Zapowiada wielki marsz w Warszawie i ostro krytykuje PiS.

Nauczyciele dostaną podwyżki?

Strategia Koalicji Obywatelskiej przed zbliżającymi się wyborami jest prosta: zanegować wszystko co robi PiS i obiecać to, czego partia rządząca nie obiecała. Dlatego też jednym z wątków poruszonych przez lidera PO były reformy w oświacie. Zapowiedział on m.in. walkę o to aby polska szkoła była najlepszą w Europie. Obiecał też podwyżki dla nauczycieli.

Wasz protest miał sens. Wasza determinacja zrobiła na nas wszystkich wrażenie. Zaraz po wyborach usiądziemy do poważnej, uczciwej rozmowy, ale już dziś mamy dla Was propozycje, które spełnią wasze postulaty – mówił Schetyna do nauczycieli

Nie pojawiły się jednak konkretne kwoty dotyczące podwyżek.

Przy okazji odniósł się też do działań PiS, które skrytykował. Obiecał „Polskę dla Kowalskiego, nie dla Kaczyńskiego”. Zarzucił tez partii rządzącej „złodziejstwo, kłamstwo i nienawiść”.

Wielki marsz Koalicji Europejskiej

Podczas swojego wystąpienia Schetyna zapowiedział też wielki marsz organizowany przez KO, który ma się odbyć 18 maja w Warszawie. To ma być manifestacja poparcia dla Koalicji Obywatelskiej, na którą lider PO zaprosił nauczycieli, reprezentantów mniejszości, niepełnosprawnych ale też wszystkich Polaków bez względu na ich status społeczny czy orientację.

Polska nie weszłaby do Unii?

Schetyna skrytykował też politykę rządu wobec Unii Europejskiej. Stwierdził, że ich działania doprowadziły do tego, że Polska stała się „pośmiewiskiem” na arenie Europy. Takie twierdzenie argumentował upartyjnionymi sądami czy „państwem jednej partii”.

Gdyby dzisiaj Polska ubiegała się o członkostwo w UE, to nie zostałaby do niej przyjęta – straszył

Co więcej, zapowiedział, że dzięki wsparciu Unii Koalicja Obywatelska doprowadzi do zwalczenia smogu i zlikwiduje węgiel jako paliwo do domów i mieszkań.

Przeczytaj więcej
Komentarze