18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie przebierał w słowach

Schetyna obiecuje Kaczyńskiemu prokuratora

14.04.2019  10:53
Grzegorz Schetyna zadał pięć pytań Kaczyńskiemu
Grzegorz Schetyna zadał pięć pytań Kaczyńskiemu Fot: k_kapica_afk/Polska Press/East News

Podczas sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej w Rzeszowie przemówił Grzegorz Schetyna. Ostro skrytykował rządy PiS i zadał Kaczyńskiemu pięć pytań.

Machina przedwyborcza ruszyła pełną parą. Już nie tylko PiS, ale również PO organizuje cotygodniowe konwencje i spotkania. W sobotę Platforma zebrała się w Rzeszowie, by walczyć o głosy wyborców. W spotkaniu uczestniczył też przewodniczący partii, Grzegorz Schetyna, który w ostrych słowach krytykował rządy PiS.

Zalewska najgorszym ministrem w historii

Lider PO w swoim przemówieniu odniósł się m.in. do strajku nauczycieli. W ostrych słowach rozprawił się z minister edukacji Anną Zalewską, która ewidentnie nie radzi sobie ze strajkiem oświaty.

Anna Zalewska jest najgorszym ministrem edukacji w historii. Takiego chaosu nikt z nas nie pamięta. Gdyby nie samorządy, skończyłoby się to katastrofą – ocenił Schetyna

Przy okazji w swoim przemówieniu nie zostawił też suchej nitki na innych sferach życia, za które odpowiada PiS. Dostało się polskiej armii, energetyce i przemysłowi a także obyczajowości polityków PiS.

-Brak wiedzy nadrabiają butą i arogancją. Mają wrażenie, że wszystko im się należy – mówił

Wyliczył też, że Polska Grupa Zbrojeniowa w ciągu czterech lat dorobiła się czterech prezesów, a Energa ośmiu. „Co jeden to gorszy” - ocenił Schetyna.

Pięć pytań Schetyny do Kaczyńskiego

Lider Platformy Obywatelskiej skierował też w stronę prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, pięć konkretnych pytań, na które domaga się odpowiedzi. To oczywiście jasne nawiązanie do „piątki Kaczyńskiego”, czyli szeregu obietnic wyborczych, które prezes PiS zapowiedział.

1. Co jeszcze musi się stać żeby wymienić panią Minister Edukacji? Nie macie nikogo lepszego niż Anna Zalewska? Jeśli nie macie, to znaczy, że musicie natychmiast odejść

2. Kiedy zaczniecie godnie traktować nauczycieli? Kiedy przestanie na nich szczuć. Wasza haniebna machina propagandowa, zwłaszcza telewizja publiczna, na którą daliście już ponad 2 mld złotych z kieszeni podatników?

3. Czy rozkład przemysłu obronnego i upadek polskiego wojska to nie jest wystarczający powód do dymisji Ministra Obrony Narodowej? Czy to musi być, jak nie Macierewicz, to Błaszczak? Jeśli nie macie nikogo lepszego, to odejdźcie

4. Jak zamierza Pan rozliczyć swego zastępcę, wiceprezesa PiS Antoniego Macierewicza ze śledztwa smoleńskiego? I kiedy przeprosicie naród za opowiadane przez lata kłamstwa o zamachu?

5. Czy akceptuje Pan słowa Grzegorza Biereckiego, senatora PiS, że będziecie oczyszczać Polskę z ludzi niegodnych? Jeśli nie, to czy wystarczy panu odwagi, aby za tę haniebną, na granicy faszyzmu, wypowiedź, usunąć Biereckiego z partii?

Takie pytania zadał Grzegorz Schetyna Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Schetyna obiecuje Kaczyńskiemu prokuratura

 A to nie koniec mocnych słów w stronę lidera PiS. Grzegorz Schetyna, na koniec swojego wystąpienia pokusił się jeszcze o dodatkową uszczypliwość, którą nazwał „dodatkowym plusem do piątki”. Było nią jeszcze jedno pytanie:

Co się stało z kopertą od austriackiego biznesmena? Odpowie Pan wreszcie? Jak nie teraz, to odpowie Pan niezależnemu prokuratorowi po wyborach – deklarował

To jasny komunikat w stronę prezesa PiS, że Platforma Obywatelska ma zamiar ostro i bez skrupułów zawalczyć o wygraną w nadchodzących wyborach. Zarówno tych do Parlamentu Europejskiego, jak i naszych, jesiennych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej