18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wiosna ujawnia swój europejski plan

Scheuring-Wielgus dołączy do Biedronia? "Spotkanie z nią to uczta intelektualna"

Redakcja
08.03.2019  10:41
Scheuring-Wielbus i Biedroń razem do wyborów? Wiosna zdradza plany
Scheuring-Wielbus i Biedroń razem do wyborów? Wiosna zdradza plany Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News, Maciej Luczniewski/REPORTER/East News

Joanna Scheuring-Wielgus jest teraz w partii… Teraz!. Posłanka może jednak zmienić barwy. Czy przygarnie ją Wiosna Biedronia? Okazją są wybory do Parlamentu Europejskiego.

Robert Biedroń w rozmowie z Beatą Lubecką („Gość Radia ZET") zdradził plany polityczne, jakie ma jego partia Wiosna. W wywiadzie dla Radia Zet powiedział, że na jego listach do Parlamentu Europejskiego może znaleźć się kontrowersyjna jedynka.

Joanna Scheuring-Wielgus będzie jedną z liderek grupy Biedronia? Partner Krzysztofa Śmiszka uznał to za bardzo prawdopodobne. W jednym z wcześniejszych wywiadów w programie "Wydarzenia i opinie" (Polsat) wyznał także, że ceni posłankę Teraz! za inteligencję, a spotkanie z nią to "uczta intelektualna".

Ma kompetencje, żeby zasiadać i w polskim Sejmie i w Parlamencie Europejskim. Jest pracowita, zna języki, nie boi się Europy. To jest jakość, która zmieni polską politykę– Biedroń zachwalał Scheuring-Wielgus. (radiozet.pl)

Finanse i program partii Wiosna

Przy okazji Biedroń odparł zarzuty o niejasnościach finansowych i tłumaczył, jak finansowana jest partia Wiosna. Zachęcał do wpłat i wspierania jego inicjatywy politycznej. Popierał też manifest, który podpisał prezydent Francji Emmanuel Macron i oczekuje renesansu w Europie. Chciałby również budować mieszkania komunalne w całej Europie. Zapowiedział "całkiem nową przygodę polityczną" i zwrócił uwagę, że operuje samymi konkretami.

Biedroń (Wiosna) i wywiad w Radiu Zet: