18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Scheuring-Wielgus o śmierci Adamowicza. "Duda, Kaczyński i Morawiecki doprowadzili do tragedii"

Redakcja
21.01.2019  15:15
Joanna Scheuring-Wielgus  i oskarżenia po śmierci Adamowicza. Uważa, że to PiS i mowa nienawiści są winne śmierci prezydenta na WOŚP w Gdańsku
Joanna Scheuring-Wielgus i oskarżenia po śmierci Adamowicza. Uważa, że to PiS i mowa nienawiści są winne śmierci prezydenta na WOŚP w Gdańsku Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER/East News

Posłanka partii Teraz! o mediach publicznych, śmierci Adamowicza, mowie nienawiści i PiS. Jej zdaniem to Prawo i Sprawiedliwość przyczyniło się śmierci prezydenta Gdańska.

Śmierć Pawła Adamowicza skłania polityków do ostrych wypowiedzi i komentarzy. Krystyna Pawłowicz wywołała skandal, gdy na Twitterze oskarżała Jurka Owsiaka. Janusz Korwin-Mikke zaapelował o przywrócenie kary śmierci w Polsce, by bandyci zaczęli się bać. Wypowiedział się też Ryszard Petru oskarżając PiS o finansowanie mowy nienawiści, która zabiła prezydenta Gdańska.

Posłanka partii Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus również oskarża PiS. W wywiadzie dla Gazeta.pl powiedziała, że nie można milczeć i przejść do porządku dziennego po zabójstwie prezydenta Gdańska.

Nad tą trumną nie może być ciszy. Trzeba mówić kto jest odpowiedzialny i doprowadził do tego, że mowa nienawiści zamordowała Pawła Adamowicza – powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus. (Gazeta.pl)

Wyjaśniła, że miała na myśli Prawo i Sprawiedliwość. Jej zdaniem to pierwszy rząd po 1989 roku, który z hejtu i mowy nienawiści zrobił narzędzie do walki z opozycją. Prowadzący program zwrócił uwagę, że występują różne interpretacje mowy nienawiści, a jako przykład podał „moherowe berety”.

Od 3 lat zajmuję się mową nienawiści. Tłumaczę koleżankom i kolegom, czym różni się krytyka od mowy nienawiści. Cały czas jest to niezrozumiane. Mowa nienawiści to stwierdzenie, które poniża, wyklucza i dyskryminuje. Jeżeli ktoś powie, że jestem idiotką, to nie mowa nienawiści, ale pewna opinia – tłumaczy posłanka Scheuring-Wielgus. (gazeta.pl)

Jej zdaniem morderstwo Pawła Adamowicza było spowodowane "nienawiścią sączoną przez polityków Prawa i Sprawiedliwości przez ostatnie 3 lata". Ubolewa, że nie ma w Sejmie woli, by walczyć z mową nienawiści.

My nie możemy milczeć, byłoby im to na rękę. Prezydent Duda, Mazurek, Duda, Kaczyński i Morawiecki mają świadomość, że to oni doprowadzili do tej tragedii - oskarża posłanka. (Gazeta.pl)

Posłanka oskarża także media publiczne o propagandę. Twierdzi, że manipulowały nawet podczas pogrzebu prezydenta Adamowicza.

ZOBACZ TEŻ: Morderca Adamowicza uniknie więzienia? Śledztwo może zostać umorzone

Przeczytaj więcej
Komentarze