18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Seksafera "Jurnego Stefana". Niesiołowski oddaje się w ręce prokuratury

Redakcja
01.03.2019  13:13
Stefan Niesiołowski zrzekł się immunitetu
Stefan Niesiołowski zrzekł się immunitetu Fot: Artur Szczepanski/REPORTER

Stefan Niesiołowski wysłał do marszałka Marka Kuchcińskiego wniosek o zniesienie immunitetu poselskiego. Polityk twierdzi, że wszystkie zarzuty stawiane mu w sprawie seksafery z łódzkimi biznesmenami, to kłamstwa.

Poseł PSL-UED Stefan Niesiołowski zrzekł się w czwartek immunitetu - podaje "Gazeta Wyborcza". Już pierwszego dnia po zatrzymaniu trzech biznesmenów z Łodzi (mieli organizować Niesiołowskiemu schadzki z prostytutkami w zamian za załatwianie intratnych kontraktów) polityk ogłosił, że nie będzie utrudniał śledztwa i pozwoli prokuraturze działać.

Polityk wniosek w tej sprawie przesłał do marszałka Marka Kuchcińskiego. Zrobił to dopiero teraz, bo, zgodnie z prawem, musiał czekać, aż prokuratura skieruje pismo w tej sprawie do Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. To wpłynęło dopiero w poprzednim tygodniu.

Niesiołowski: nigdy nie przyjąłem łapówki

Od samego początku Stefan Niesiołowski utrzymuje przy tym, że jest niewinny. Twierdzi, że sprawa ma charakter polityczny i ma służyć przykryciu afer Prawa i Sprawiedliwości, w tym ujawnionych tuż przed wybuchem seksafery "Taśm Kaczyńskiego".

Nie popełniłem żadnego przestępstwa. Nigdy, przez całe moje 50 lat walki o Polskę nie wziąłem żadnej łapówki, ani nikomu łapówki nie dałem - powiedział "Wyborczej".
Czytaj także