18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niesiołowski przerywa milczenie. Nie jest Jurnym Stefanem?

Redakcja
07.02.2019  11:33
stefan niesiołowski oskarża prokuraturę
stefan niesiołowski oskarża prokuraturę Fot: Jan BIELECKI/East News

Stefan Niesiołowski odpiera zarzuty prokuratury i utrzymuje, że oskarżenia wobec niego są wyssane z palca. Jednak nie umawiał się na opłacane przez biznesmenów schadzki?

CBA zatrzymało trzech biznesmenów, a prokuratura szykuje zarzuty dla polityka - to bilans śledztwa w sprawie korupcji w Łodzi. Trzej panowie mieli organizować i opłacać schadzki z prostytutkami dla Stefana Niesiołowskiego. On, w zamian za możliwość oddawania się seksualnym igraszkom, miał ułatwiać im intratne, wielomilionowe kontrakty.

Ile w tym prawdy? To musi zbadać prokuratura. Wiadomo już, że szykuje zarzuty dla Stefana Niesiołowskiego, a ten nawet (zaraz po zatrzymaniu biznesmenów) zarzekał się, że zrezygnuje z poselskiego immunitetu, aby tylko ułatwić służbom pracę.

Stefan Niesiołowski oskarża prokuraturę

Przez ostatnie dni do mediów trafiały coraz to pikantniejsze rewelacje na temat polityka i jego erotycznych spotkań, jednak główny zainteresowany milczał w tej sprawie. Teraz w końcu zabrał głos i utrzymuje, że jest niewinny.

Oskarżany o dość nietypowy rodzaj korupcji polityk, udzielił krótkiego wywiadu dziennikarzom "Super Expressu". W rozmowie stwierdził, że działania prokuratury są nieczyste. Więcej, twierdzi, że to wielki, uknuty - by zszargać jego dobre imię - spisek!

To, co robi CBA i prokuratura… Czegoś tak podłego... Opluwanie mnie, to niszczenie mojej rodziny! Wyjątkowa nikczemność. W innych sprawach prokuratura mówi o tajemnicach w śledztwie. A tutaj w moim przypadku nie ma tajemnicy śledztwa?! - dopytuje.

Zapytany o głośne schadzki z prostytutkami oburza się:

To jest podłość. Co to w ogóle jest za pytanie! To wymaga jakiejś rozmowy, uzasadnienia. Nie będę tą drogą dyskutował z CBA i prokuraturą. Oni to spreparowali

Tymczasem prokuratura dysponować ma naprawdę obszernym materiałem dowodowym. Chodzi między innymi o zeznania świadków - także prostytutek (te skarżyły się na przykład, że Niesiołowski był skąpy), nagrania rozmów a nawet materiały wideo!

Co ciekawe, jak wynika z relacji byłego szefa CBA, Pawła Wojtunika, prokuratura komplet materiałów otrzymała już w 2015 roku. Mężczyzna twierdzi przy tym, że ujawnienie afery  musi być zagraniem czysto politycznym.

Czytaj także