18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokujące kwoty za alkohol w Senacie! Tak się pije za pieniądze Polaków

08.02.2019  11:56
Polscy politycy i alkohol - wiadomo, ile Senat wydaje na drogie alkohole i ile kupuje trunków rocznie. Posłowie w Sejmie piją nawet w czasie pracy
Polscy politycy i alkohol - wiadomo, ile Senat wydaje na drogie alkohole i ile kupuje trunków rocznie. Posłowie w Sejmie piją nawet w czasie pracy Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Senatorowie w Polsce na dobre trunki pieniędzy podatników nie żałują. Ujawniono jakie alkohole i za ile kupuje się u marszałka Stanisława Karczewskiego. Z takim zaopatrzeniem na "bal u Senatora" chętnie wpadłby zapewne nawet sam Lord Kruszwil.

Jak podaje „Super Express”, Senat na alkohol pieniędzy nie skąpi. Ekskluzywna wódka, droga whisky, francuskie koniaki, luksusowe wina – nie dość, że za takie trunki trzeba sporo zapłacić, to było ich bardzo dużo. W nieco ponad rok w Senacie na alkohol wydano 8,4 tys. złotych!

 

Alkohol miał nie był kupowany ku uciesze senatorów. Został zakupiony, by reprezentować izbę. Miał być podawany na uroczystościach i przyjęciach, na delegacjach krajowych i zagranicznych.

Politycy i alkohol

„Super Express” skontaktował się z senackim biurem prasowym. Dowiedział się, że zakupiono aż 26 butelek wina, a każda kosztowała do 164 złotych. Za ziemniaczaną wódkę premium płacono do 108 złotych za butelkę. Pojawił się też likier czekoladowy, którego pół litra kosztowało 87 złotych.

Na alkohol w Senacie wydano mniej niż w ubiegłym roku. Jak podaje money.pl, wówczas zakupiono „procenty” za ponad 10 tys. złotych.

Alkohol w Sejmie

Nie wiadomo jak sytuacja wygląda w Sejmie, bo podobne zestawienia nie są prowadzone. Wiadomo jedynie, że sprzedawano tam alkohol bez zezwolenia. Jak podaje „Wprost”, w 2017 roku wybuchła afera, gdy w sejmowym barze sprzedawano alkohol bez wymaganej koncesji. Jednocześnie Tomasz Cimoszewicz (Platforma Obywatelska) bił na alarm, że wielu posłów pije w Sejmie w czasie pracy.

 

Czytaj także