18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Politycy lubią się przelecieć

Senatorowie podróżnicy. Tyle na koszt Polaków "wylatał" rekordzista

Redakcja
08.03.2019  13:38
Kancelaria Senatu płaci pieniędzmi podatników, a senatorowie podróżują po świecie. Jest nowy rekordzista
Kancelaria Senatu płaci pieniędzmi podatników, a senatorowie podróżują po świecie. Jest nowy rekordzista Fot: Piotr Molecki/East News

Senat to koszty dla polskiego podatnika. Okazuje się, że senatorowie nie mają litości dla portfeli Polaków. Nie żałują sobie na podróże służbowe. Rekordzistą jest Aleksander Pociej.

Senat płaci pieniędzmi Polaków za zagraniczne wyjazdy służbowe senatorów. A oni najwyraźniej bardzo lubią podróżować. Jak podaje gazeta.pl, w 2018 roku „wylatali” 1 250 263 złotych. I tak byli łaskawi i oszczędni, bo rok wcześniej na służbowe wyjazdy wydali 1 347 355 złotych.

Aleksander Pociej - senator podróżnik

Gazeta.pl ujawnia, że rekordzistą jest senator Aleksander Pociej (Platforma Obywatelska). Niezły z niego globtroter. Kancelaria Senatu wydała w 2018 roku na jego 20 delegacji aż 93,5 tys. złotych. Wyjazdy zagraniczne zajęły mu 78 dni, co jest rekordem Senatu.

Adam Bielan - senator obieżyświat

Na drugim stopniu podium znalazł się Adam Bielan (PiS), którego podróże służbowe kosztowały Polaków 92937 tys. złotych. Tuż za nim uplasował się Michał Seweryński (PiS) z kwotą 92789 złotych i 45 dniami w podróży.

To jedynie koszty, które pokryła Kancelaria Senatu. Gazeta.pl zwraca uwagę, że za niektóre noclegi i wyjazdy płaciły „inne podmioty”.

Polscy senatorowie na walizkach

Gdzie tak chętnie podróżują senatorowie? Jednym z celów „wycieczki” była  100. rocznica istnienia Parafii Matki Bożej Różańcowej w Passaic w New Jersey. Polacy zapłacili za ten wyjazd 19 tys. złotych. Senatorowie wyjeżdżali także za wschodnią granicę na imprezy dożynkowe.

Zobacz także

logo Tu się dzieje