18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Siedmiogodzinny dzień pracy? Projekt PSL nie dla wszystkich

Redakcja
27.11.2018  15:02
Siedmiogodzinny dzień pracy? Projekt PSL nie dla wszystkich
Siedmiogodzinny dzień pracy? Projekt PSL nie dla wszystkich Fot: Artur Szczepanski/REPORTER

Polskie Stronnictwo Ludowe postuluje, by skrócić czas pracy z 8 do 7 godzin. Pomysł nie dotyczy jednak wszystkich.

PSL złożyło w Sejmie projekt ustawy, która zakłada skrócenie czasu pracy do 7 godzin dziennie bez zmiany pensji – donoszą m.in. „Puls Biznesu” i Gazeta.pl.

Program "Godzina dla rodziny" kierowany jest do rodziców i opiekunów dzieci do 15 roku życia. A co w przypadku, gdy oboje rodziców jest zatrudnionych? Wówczas z programu mogłoby skorzystać tylko jedno z nich.

Głosowanie nad projektem PSL ma zostać przeprowadzone na następnym posiedzeniu rządu, czyli w pierwszej połowie grudnia. To już drugie podejście PSL do kwestii „Godziny dla rodziny”. Projekt złożono w Sejmie wiosną 2017 roku, ale posłowie odrzucili go już w pierwszym czytaniu.

"Godzina dla rodzina" okiem przedsiębiorców

Jak ocenia „Puls Biznesu”, szanse na przyjęcie projektu znów są nikłe. „Godzina dla rodziny” budzi jednak sporo kontrowersji, zwłaszcza wśród przedsiębiorców, którzy obawiają się licznych komplikacji.

System, w którym część specjalistów przy produkcji pracuje 7, a część 8 godzin, tę produkcję rozkłada. Przecież jeśli od linii produkcyjnej odejdzie dwóch z siedmiu specjalistów, to linia musi być zatrzymana. Takie rozwiązanie być może sprawdzi się w sklepie czy w biurze, ale nie w fabryce — komentuje w „PB” prezes Indykpolu Piotr Kulikowski.

ZOBACZ TEŻ: PO chce odebrać 500 plus bezrobotnym

Przeczytaj więcej
Komentarze