18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ważne stanowiska u Tuska

Sikorski wraca do rządu? "Chcemy killera"

Wojciech Kozicki
15.11.2023  12:00
Radosław Sikorski szefem MSZ w nowym rządzie Tuska? Onet i Wprost ujawniają
Radosław Sikorski szefem MSZ w nowym rządzie Tuska? Onet i Wprost ujawniają Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Rząd Donalda Tuska i szokujące decyzje. Kołodziejczak, Jachira i Giertych wydawali się kontrowersyjni? Trzymajcie się mocno. Wprost.pl i Onet zapowiadają, że do polskiej polityki może wrócić Radosław Sikorski.

Donald Tusk z mozołem kompletuje nowy rząd i obsadza stanowiska. Prawdopodobnie zapadła już jedna z najbardziej kontrowersyjnych decyzji. Wprost.pl i Onet nieoficjalnie podają, że Radosław Sikorski zostanie nowym ministrem spraw zagranicznych.

Sikorski w rządzie Tuska? Może zostać szefem MSZ "do walki z Dudą"

Rozmówca Wprost.pl stwierdził, że Radosław Sikorski „jest pewniakiem na szefa MSZ”. Na to stanowisko rozważano także Pawła Kowala z Platformy Obywatelskiej i Katarzynę Pełczyńską-Nałęcz z Polski 2050. Wcześniej o powrocie Sikorskiego do MSZ pisał również „Super Express”.

Potrzebujemy killera na stanowisku ministra spraw zagranicznych, żeby ścierał się z Andrzejem Dudą. Polityka zagraniczna znów będzie główną kompetencją rządu, a nie prezydenta 

— wskazuje informator z Platformy Obywatelskiej.

Kariera Sikorskiego. Od kaczora do Donalda

Radosław Sikorski był już szefem MSZ w latach 2007-2014. W latach 2005-2007 był szefem resortu obrony narodowej w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Od 2019 roku zasiada w Parlamencie Europejskim.

Choć oficjalnie jeszcze nic nie zostało potwierdzone, na szefów kluczowych resortów typuje się najbardziej zaufanych liderowi PO; wśród nich są m.in. byli ministrowie Radosław Sikorski i Bartłomiej Sienkiewicz, bohaterowie tzw. afery taśmowej, która pogrążyła rząd PO-PSL

- informuje tvp.info.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje