18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skandal na Uniwersytecie Warszawskim

Przemawiał przed Tuskiem. Kościół jak "świnia w błocie"

04.05.2019  16:40
Szokujące przemówienie na UW i atak na kościół katolicki w Polsce
Szokujące przemówienie na UW i atak na kościół katolicki w Polsce Fot: Youtube

Donald Tusk odwiedził Uniwersytet Warszawski i 3 maja dał kontrowersyjny wykład. Przed nim na mównicy stanął Leszek Jażdżewki, czyli redaktor naczelny pisma "Liberté". Jego przemówienie wywołało skandal.

Zanim Tusk wygłosił przemówienie na Uniwersytecie Warszawskim, za mikrofonem stanął publicysta Leszek Jażdżewski i przypuścił ostry atak na kościół katolicki w Polsce. Jego zdaniem stracił „moralny mandat, by sprawować funkcję sumienia narodu” z powodu walki o pieniądze i niewyjaśnionych afer pedofilskich.

Zobacz także

Gdyby dzisiaj Chrystus był ponownie ukrzyżowany, to przez tych, którzy używają krzyża jako pałki, by zaganiać pokorne owieczki do zagrody. Dziś agendę tematów dnia układają nam czarnoksiężnicy, którzy liczą, że przy pomocy zaklęć i manipulacji złymi emocjami będą w stanie zdobyć władzę nad duszami Polaków. Rywalizacja z nimi na inwektywy nie ma sensu, bo po kilku godzinach ze świnią w błocie orientujesz się, że świnia to lubi – mówił oklaskiwany Jażdżewski.

Skandal na Uniwersytecie Warszawskim

Czy takie słowa powinny paść na Uniwersytecie Warszawskim? Zaprotestować postanowił polityk Jarosław Gowin i napisał do rektora UW, który krytycznie odniósł się do słów publicysty i przyznał, że taka retoryka jest niezgodna z misją Uniwersytetu Warszawskiego.

Szanowny Panie Rektorze, nie widziałem i nie widzę nic niewłaściwego w fakcie, że wystąpienie ważnego polityka europejskiego, jakim jest Donald Tusk, miało miejsce w sali uniwersyteckiej. Ale czy Pan Rektor naprawdę nie znajduje nic niewłaściwego w tym, że w murach Uniwersytetu Warszawskiego Kościół porównywany jest do świni tarzającej się w błocie? Nie chodzi przy tym o to, że przedmiotem ataku był Kościół katolicki. Moje pytanie byłoby równie zasadne, gdyby rzecz dotyczyła wspólnoty żydowskiej, islamskiej, buddyjskiej czy np. stowarzyszenia ateistów albo ruchu ekologicznego – napisał Jarosław Gowin.

Jażdżewskiego skrytykował też lider PSL Władysław-Kosiniak Kamysz. Powiedział na konwencji KE w Białymstoku, że jego ugrupowanie nie pozwoli na obrażanie kościoła katolickiego w Polsce.

 Leszek Jażdżewski i przemówienie na UW:

Przeczytaj więcej
Komentarze