18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Duda zadrży na te wyniki! Tusk jeszcze nie wrócił, a już może wygryźć go ze stołka

Redakcja
08.02.2019  12:28
andrzej duda donald tusk sondaż
andrzej duda donald tusk sondaż Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER

Najnowszy sondaż polityczny może zaskoczyć Andrzeja Dudę. W badaniu przeprowadzonym dla radiozet.pl dostał niemal identyczny wynik, co Donald Tusk. Powinien bać się o swoją przyszłość?

Niecały punkt procentowy - dokładnie tyle dzieli Andrzeja Dudę i Donalda Tuska w najnowszym sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Spraw Publicznych dla radiozet.pl. Gdyby wyborcy poszli do urn w najbliższy weekend, panów czekałaby druga tura. Kto by wygrał?

Starcie Tuska i Dudy. Kto jeszcze ma szanse?

Na pierwszym miejscu nadal plasuje się Andrzej Duda, jednak jego pozycja wcale nie jest mocna. W wyborach dostałby od obywateli dokładnie 38,75% głosów. Donald Tusk byłby zaraz za nim - otrzymałby 37,84%. To oznacza, ze różnica między nimi jest minimalna, mniejsza nawet niż błąd statystyczny (3,1%)!

Kto wygrałby w drugiej turze? Na to pytanie nie mamy niestety odpowiedzi. Wiadomo jednak, że na trzecim miejscu w sondażu uplasował się Robert Biedroń z wynikiem 9%. Na czwartym znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz, na którego zagłosowałoby 6,12 procent.

Kolejne pozycje to:

  • Janusz Korwin-Mikke - 2,37%,
  • Paweł Kukiz - 2,2%,
  • Włodzimierz Czarzasty - 0,74%.

Teraz prezydent Andrzej Duda może mieć naprawdę duży problem. Aby wygrać, musi dokładnie przemyśleć, na kogo głosowaliby w drugiej turze wyborcy Biedronia i Kosiniaka-Kamysza, i co zrobić, żeby to jednak był on.