18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Biedroń znów triumfuje, a PO się sypie. PiS ma wielki problem [SONDAŻ]

Redakcja
11.02.2019  13:42
sondaż wiosna pis po
sondaż wiosna pis po Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/Jan BIELECKI/East News

Najnowszy sondaż poparcia politycznego, przeprowadzony przez IBRiS, może świadczyć o mocnym, politycznym przetasowaniu. Wiosna Roberta Biedronia odnotowuje najwyższy wynik w historii. Traci PO, ale i PiS może mieć duży problem.

Odkąd Robert Biedroń zapowiedział, że przerzuca się na "wielką politykę", w Polsce mówi się o zmianach. I zdaje się, że są one całkiem realne. Z nowego sondażu poparcia politycznego, przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej" przez IBRiS wynika, że Sejm czeka prawdziwa rewolucja.

Biedroń miesza w polityce. PiS i PO w opałach

IBRiS pytał Polaków o ich preferencje polityczne w dniach 7 i 8 lutego. Czego się dowiedział?

Okazuje się, że Wiosna Roberta Biedronia może liczyć na rekordowe, jak dotąd, poparcie społeczeństwa. W głosowaniu dostaliby aż 16% - to najwyższy wynik, jaki udało im się odnotować od ogłoszenia nazwy i programu partii!

W Sejmie tylko 4 partie

Tym samym okazuje się, że Biedroń ze swoim ugrupowaniem odbierają głosy Platformie Obywatelskiej. I nie tylko jej. Przez Wiosnę straci też PSL, a nawet Kukiz'15. Obie te partie znalazłyby się pod progiem wyborczym.

Do Sejmu dostałoby się za to SLD z wynikiem 5,2 procent, Wiosna (16%), a także PO - 21,8% i PiS - 37,1%.

PiS ma kłopoty? Nie dostaną większości, brak szans na koalicję

Gdyby Polacy poszli do urn i zagłosowali tak, jak w sondażu, oznaczałoby to ogromne problemy dla PiS. Jarosław Kaczyński zapowiadał w wywiadzie dla "Sieci", że jego partia w tym roku zamierza znowu sięgnąć po zwycięstwo i rządzić samodzielnie. To jednak w obecnej sytuacji nie byłoby możliwe.
37% poparcia nie daje im bowiem samodzielnej większości, a w Sejmie nie byłoby partii, z którą mogliby zawiązać koalicję. Ta bowiem z PO, Wiosną czy SLD jest niemal niemożliwa!