18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Miażdżący sondaż

Kaczyński zgrzyta zębami ze złości. Schetyna i KE biją PiS na główkę

17.05.2019  09:41
KE wygrywa z PiS
KE wygrywa z PiS Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wybory do Parlamentu Europejskiego już za tydzień? Kto wygra? Z sondażu przeprowadzonego dla radiozet.pl i Newsweeka wynika, że PiS ma ogromny problem.

Prawo i Sprawiedliwość przestaje być liderem? Sondaże nie zawsze idealnie oddają nastroje społeczeństwa, ale bywają wiążące. A ten ostatni dla partii Jarosława Kaczyńskiego nie przynosi dobrych wieści.

Gdyby Polacy zagłosowali tak, jak w badaniu przeprowadzonym dla "Newsweeka" i Radia ZET, pierwszą polską siłą w Parlamencie Europejskim byłaby Koalicja Europejska. Co ciekawe, wybory zwyciężyłaby z dziesięciopunktową przewagą!

PiS przegrywa z KE

I tak koalicja Grzegorza Schetyny mogłaby liczyć na aż 43,63 procent głosów! PiS też zdobyłby ich dużo, ale nie byłoby już liderem - dostałoby 32,94 procent. Trzecią siła w PE byłaby Wiosna z wynikiem 9,06 procent. Do Brukseli pojechaliby też europosłowie Konfederacji. Pozostałe partie znalazłyby się poniżej progu wyborczego.