18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest nowy sondaż

PiS powinien zacząć się bać? Idą łeb w łeb z Koalicją

14.03.2019  08:26
Sondaż IBRIS. PIS i KE idą łeb w łeb
Sondaż IBRIS. PIS i KE idą łeb w łeb Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Najnowszy sondaż IBRIS dla "Rzeczpospolitej" nie pozostawia żadnych złudzeń! Prawo i Sprawiedliwość może mieć spory problem z opozycją.Zastanowić powinien się też Biedroń.

Jak zagłosowaliby Polacy, gdyby już teraz mieli wybrać polskich polityków, którzy zasiądą w Parlamencie Europejskim? Okazuje się, że dla najsilniejszej dziś polskiej partii - PiS - wiosenne wybory mogą wiele zmienić.

Choć partia Jarosława Kaczyńskiego otrzymała w sondażu IBRIS najwięcej głosów, jej wygrana nie jest mocna. Koalicja Europejska traci do nich jedynie 2 punkty.

I tak PiS liczyć może na 40 procent głosów, KE na 38 procent. Do Parlamentu Europejskiego dostałaby się też Wiosna Roberta Biedronia z wynikiem 7 procent oraz Kukiz'15 z wynikiem 5 procent.

Konfederacja i Polska Fair Play nalazłyby się poniżej progu procentowego.

Sondaż dla "Gazety Wyborczej". PiS przegrywa z KE

Co ciekawe, to już drugi sondaż, przeprowadzony przez inną pracownię, który daje wiele do myślenia, zwłaszcza dla polityków PiS.

W badaniu Kantar Millward Brown dla "Gazety Wyborczej" partia rządząca przegrywa z Koalicją Europejską dwoma punktami, mimo że badanie przeprowadzone było już po ogłoszeniu głośnej "Piątki Kaczyńskiego".

Przeczytaj więcej
Komentarze