18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koalicja Triumfuje

Na PiS padł blady strach. W najnowszym sondażu znowu przegrywają

Emilia Waszczuk
21.03.2019  21:32
Najnowszy sondaż. PiS przegrywa z KE
Najnowszy sondaż. PiS przegrywa z KE Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wybory do Parlamentu Europejskiego już 26 maja. Jak jednak wyglądałyby ich wyniki, gdyby odbyły się w ten weekend? Według najnowszego sondażu, największym poparciem cieszyłaby się Koalicja Europejska.

Najnowszy sondaż polityczny przeprowadzony przez Instytut Badań Spraw Publicznych to już kolejne badanie, w którym okazuje się, że PiS może mieć mały problem. Jedynym wyjątkiem było badanie CBOS, w którym partia Jarosława Kaczyńskiego wygrywała z ogromną, kilkunastoprocentową przewagą. Tym razem miałaby przegrać.

Sondaż IBSP. PiS przegrywa z KE

"Preferencje polityczne Polaków w marcu 2019" to sondaż przeprowadzony przez IBSP dla Platformy Obywatelskiej w dniach 18-20 marca. Udział w wyborach zadeklarowało w nim 51 procent badanych. Jak rozłożyły się ich głosy?

Największym poparciem cieszy się Koalicja Europejska. Zjednoczeni politycy kilku partii opozycyjnych mogliby liczyć na 42 procent głosów. Co z PiS? Na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego głos oddałoby 39 procent obywateli.

Badanie IBSP to kolejne, w którym Robert Biedroń i jego Wiosna spadają poniżej 10 procent poparcia. Tu może liczyć na wynik niespełna 7,5 procent.

Do Parlamentu Europejskiego dostałaby się także partia Pawła Kukiza. Kukiz'15 miałby liczyć na 5,04 procent poparcia.

Przeczytaj więcej
Komentarze