18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lider bez zmian

Którym politykom ufają Polacy? Nowy sondaż

16.04.2019  11:15
Sondaż zaufania do polityków - pojedynek Tuska i Dudy
Sondaż zaufania do polityków - pojedynek Tuska i Dudy Fot: Mateusz Jagielski/East News

Czy Donald Tusk wróci do polskiej polityki i wygra wybory prezydenckie? Grzegorz Schetyna pewnie nie śpi spokojnie, bo najnowszy sondaż IBRiS dla Onetu pokazuje, że były lider Platformy Obywatelskiej miałby spore szanse na ponowne objęcie władzy. Na drodze do sukcesu stanąłby mu jednak obecny prezydent Andrzej Duda, który po raz kolejny jest liderem zaufania.

Andrzej Duda według wspomnianego sondażu pozostaje liderem. Zaufanie do niego ma aż 46,7 procenta ankietowanych. Tuż za nim uplasował się uwielbiający podatki Mateusz Morawiecki. Na podium powrócił Donald Tusk, którego zaufaniem obdarzyło 39,9 procenta badanych. Ma też spory elektorat negatywny. 46,6 procenta ankietowanych zadeklarowało brak zaufania do szefa Rady Europejskiej. Być może nie zgadzają się z Tuskiem i uważają, że pieniądze w ZUS i OFE należą do Polaków.

Robert Biedroń i Grzegorz Schetyna

Robert Biedroń twierdzi, że zostanie premierem Polski i ta pewność siebie może go zgubić. Okazuje się, że zdecydowanie ufa mu jedynie 9 procent Polaków. Powodów do radości nie ma także Grzegorz Schetyna, który może liczyć na zaufanie jedynie 3% Polaków. Zdążył już jednak obiecać wyborcom wyższe pensje w 2040 roku.

Janusz Korwin-Mikke jest największym przegranym sondażu. Zdecydowanie ufa mu jedynie 2,4 procenta Polaków. Brak zaufania do lidera Wolności zadeklarowało 58 procent ankietowanych. Wybory coraz bliżej, więc zapewne będzie po swojemu pracował na wynik i niejednokrotnie poruszy temat Hitlera.

Najmniejszy elektorat negatywny ma Robert Gwiazdowski. 65 procent ankietowanych w jego przypadku wybrało jednak odpowiedź „nie znam”.

logo Tu się dzieje