18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

się nie rozdrabniają

Miliony na limuzyny. SOP inwestuje, będzie co rozbijać

06.09.2019  13:21
Miliony na limuzyny. SOP inwestuje, będzie co rozbijać
Miliony na limuzyny. SOP inwestuje, będzie co rozbijać Fot: ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Służba Ochrony Państwa chce kupić kilkadziesiąt nowych limuzyn za ponad 7 milionów złotych. Wiadomo, lepiej rozbijać się (dosłownie) nówkami.

Samochody jeżdżą, rozbijają się i nie naprawiają. A skoro tak, trzeba kupować nowe. Lśniących, pachnących jeszcze linią produkcyjną aut, SOP chce nabyć kilkadziesiąt.

Jak donosi money.pl, kierowcom radarowcom ze Służby Ochrony Państwa powoli braknie samochodów, chcą powiększyć flotę i potrzebują na to aż 7,2 milionów złotych.

Limuzyny gotowe na stłuczki

SOP wybrał właśnie zwycięzców przetargu, którym za 13 nowiutkich, gotowych do obtłukiwania na słupach, barierkach, separatorach i innych autach maszyn zapłaci ponad 2 mln złotych.

Do floty, do 5 grudnia, dołączą 4 Mercedesy V250d i 9 nowiutkich Skoda Superb 3T. A to nie wszystko, bo około 5 milionów złotych pójść ma na kolejne auta.

I tak na przykład 3,6 miliona SOP wydaje na 8 długaśnych limuzyn BMW, Do tego dochodzą dwa SUV-y, też BMW, za 719,8 tysiąca złotych i "bm-ka" G5L za 540 tysięcy. Do końca roku trafi w sumie w szeregi SOP 25 nowych aut.

Unowocześniamy flotę. Wymieniamy stare pojazdy na nowe

- mówi money.pl rzecznik SOP Bogusław Piórkowski.

Czemu stare auta trzeba wymienić na nowe? Bo tak. I "nie ma to żadnego związku z kolizjami" - zapewnia Piórkowski.

Przeczytaj więcej
Komentarze