18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Narzędzia konstytucyjne"

Stan wyjątkowy w Polsce? Rząd komentuje

Wojciech Kozicki
17.11.2022  12:45
Stan wyjątkowy w Polsce? Fogiel: rozwiązania konstytucyjne
Stan wyjątkowy w Polsce? Fogiel: rozwiązania konstytucyjne Fot: Pawel Wodzyński/East News

Pojawiły się kolejne doniesienia, że w Polsce po wybuchu w Przewodowie zostanie wprowadzony STAN WYJĄTKOWY. Radosław Fogiel w Wirtualnej Polsce uspokaja – stanu wyjątkowego na razie nie będzie, ale...

Wybuch w Przewodowie wstrząsnął Polską, a rząd nadal nie za wiele ujawnił… bo może niewiele wie? Potwierdzono, że polskie władze mają jednak „dowody i nagrania wideo z Przewodowa”, a ekspert ujawnił jaki był prawdziwy cel ataku Rosjan i co wybuchło w Przewodowie. Czy to powód by wprowadzić stan wyjątkowy w Polsce? Rząd oficjalnie skomentował medialne doniesienia.

Stan wyjątkowy w Polsce? Fogiel komentuje

Radosław Fogiel w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce odniósł się do eksplozji rakiety w Przewodowie. Czeka nas stan wyjątkowy i przesunięty termin wyborów? Fogiel zaprzecza i dodał, że chociaż mamy takie rozwiązania konstytucyjne,  to „miejmy nadzieję, że do takiej konieczności nie dojdzie".

W sytuacji, kiedy za naszą wschodnią granicą jest wojna, w szufladzie trzeba mieć najróżniejsze scenariusze, to naturalna rzecz. Nie znaczy to, że z któregokolwiek kiedykolwiek się skorzysta. Daj Boże, żeby tak nie było. W tym momencie takich planów nie ma – powiedział Fogiel w Wirtualnej Polsce.

Fogiel uspokaja, że Polska nie jest bezpośrednio zagrożona i „nie ma żadnego niebezpieczeństwa”.

Z tych zdarzeń wyciągamy też wnioski na przyszłość, bo rozmaite scenariusze, plany ewentualnościowe istnieją, ale zawsze się nad nimi pracuje.  – powiedział Radosław Fogiel.

Co najważniejsze, Fogiel uspokaja Polaków, że Jarosław Kaczyński nie przerwie trasy po Polsce i nie odwoła spotkań z wyborcami. Uff, no to możemy spać spokojnie…

Czytaj także