18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koniec negocjacji

Strajk nauczycieli od poniedziałku? Jest decyzja ZNP

Emilia Waszczuk
05.04.2019  12:31
Strajk nauczycieli od poniedziałku 8 kwietnia
Strajk nauczycieli od poniedziałku 8 kwietnia Fot: Mateusz Grochocki/East News

Po porannych negocjacjach ze stroną rządową, szef ZNP Sławomir Broniarz ogłosił ostateczną decyzję w sprawie strajku nauczycieli. "Nie zachodzą żadne okoliczności do wstrzymania akcji" - powiedział.

W piątek rano w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" kontynuowano negocjacje w sprawie sytuacji nauczycieli i ewentualnego protestu. Jak się okazuje, nie udało się osiągnąć kompromisu pomiędzy belframi i rządem.

Wygląda więc na to, że protest ostatecznie się odbędzie i już w poniedziałek Polaków - zwłaszcza rodziców i dzieci - czekają spore utrudnienia.

Sławomir Broniarz potwierdza strajk

Szef ZNP Sławomir Broniarz ogłosił po spotkaniu z przedstawicielami rządu, że nie ma żadnych przesłanek do wstrzymania planowanych protestów.

Nie zachodzą żadne okoliczności i przesłanki, które dawałaby nam legitymację do tego, żebyśmy mogli dyskutować o wstrzymaniu akcji strajkowej w poniedziałek. Związki zawodowe przedstawiły swoją wspólną, modyfikowaną wielokrotnie propozycję wzrostu wynagrodzeń nauczycieli w 2019 r. Przy tej propozycji obstajemy. Strona rządowa nie chciała się do tego odnieść merytorycznie, posługując się tylko wielkimi liczbami. Ustępstwa związków sięgają kwoty 10 mld zł, to nie jest tak, że nie jesteśmy elastyczni - powiedział.

Skrytykował przy okazji postawę rządu i zapewnił, że nie ma pretensji do Beaty Szydło, która go reprezentowała, bo - jego zdaniem - pani wicepremier nie ma odpowiednich kompetencji do negocjowania z nauczycielami. 

Czytaj także