18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bezczelność!

Skandaliczne słowa Szczerskiego. Zamiast podwyżek, zaleca seks i rodzenie dzieci

Redakcja
04.03.2019  10:49
krzysztof szczerski nauczyciele 500 plus
krzysztof szczerski nauczyciele 500 plus Fot: Jan BIELECKI/East News

Krzysztof Szczerski - szef gabinetu prezydenta zaproponował nauczycielom, by zamiast protestować i domagać się podwyżek, zaczęli pracować nad płodzeniem dzieci. Wszak nie obowiązuje ich celibat, mogą więc ubiegać się o 500+.

Krzysztof Szczerski pojawił się w sobotę w Programie Trzecim Polskiego Radia i zszokował słuchaczy swoją opinią na temat protestów nauczycieli. Szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy stwierdził, że nauczyciele, całkiem tak, jak inne grupy społeczne, mogą ubiegać się o 500+. Muszą tylko zacząć płodzić dzieci, zamiast marnować czas na żądanie podwyżek za pracę.

Pan prezydent wzywa i nadal będzie wzywał do dialogu społecznego, dlatego że trzeba pamiętać, że akurat zawód nauczyciela ma tę szczególną misję, że on też ma charakter wychowawczy. Jeśli nauczyciele będą podejmowali akcje protestacyjne muszą robić to w ten sposób, żeby uczniowie i rodzice zrozumieli (...), dlaczego tak drastyczną formę ten protest przyjmuje i żeby to było wychowawcze - powiedział. 

Później dodał, że "nauczyciele nie mają obowiązku życia w celibacie".

W związku z powyższym także te transfery, które są dzisiaj dokonywane np. dla rodzin polskich, 500 plus, to też dotyczy nauczycieli 

Szczerski o celibacie i nauczycielach. Ostra krytyka

Słowa Krzysztofa Szczerskiego spotkały się z ostrą krytyką. Temat podjął miedzy innymi Związek Nauczycielstwa Polskiego, ale też wielu publicystów, politycy i osoby prywatne.

Najpierw premier o naszej pracy, że mamy "troszeczkę więcej czasu wolnego". A teraz szef gabinetu prezydenta o naszych zarobkach: "Nie mają obowiązku życia w celibacie" (po co podwyżki jak jest 500+). Tak nas traktują! - czytamy na Twitterze ZNP.

Publicysta Przemysław Szubartowicz z kolei ostro krytykuje rząd PiS.

Rozumiem, że Szczerski od Dudy radzi nauczycielom, żeby się rozmnażali, a wtedy dostaną 500+ i to załatwi sprawę ich marnych zarobków? Niezła bezczelność. Podobnie jak tekst Kaczyńskiego, szefa Ziobry, że śledztwo ws. Srebrnej nie ma sensu. Patrzcie, tak właśnie rządzą równiejsi - pisze.

Niektórzy kpią: bierzemy się do pracy:

Przeczytaj więcej
Komentarze