18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

W Katowicach jest smog i szczyt klimatyczny, a Polska i tak stawia na węgiel. Mamy MEMY

Redakcja
04.12.2018  15:56
Szczyt klimatyczny w Katowicach
Szczyt klimatyczny w Katowicach Fot: Anonimowy Internauta/Twitter

W Katowicach trwa w najlepsze szczyt klimatyczny. Niektórzy twierdzą przy tym, że miasto na śląsku jest do takiego spotkania idealne - wszak gdzie indziej (no może poza Krakowem) możemy wziąć tak głęboki oddech i nacieszyć się zapachem smogu?

Wskaźniki zanieczyszczenia powietrza niezmiennie wskazują w Polsce na piękną, szarą chmurę smogu, więc wszyscy prominentni goście COP24 mogą w Katowicach nacieszyć się i napatrzeć na to, jak nasz kraj dba o środowisko. A to, że z zanieczyszczeniami walczy, to przecież oczywista oczywistość.

Prezydent Andrzej Duda już pierwszego dnia szczytu ogłosił, że Polska węglem stoi i na węglu opierać będzie swoją energetyczną przyszłość.

Węgiel jest naszym strategicznym surowcem. Jak podają eksperci, mamy jeszcze zapasy węgla na 200 lat i trudno, żebyśmy z naszego surowca, dzięki któremu mamy zapewnioną suwerenność energetyczną, całkowicie zrezygnowali. Byłoby to z punktu widzenia polityki, jaką realizuje nasze państwo, dziwne - powiedział na konferencji prasowej z szefem ONZ, Antonio Guterresem.

Aby podtrzymać swoje słowa, 4 grudnia, w czasie barbórki w Brzeszczach, Andrzej Duda zapewniał górników, że polskiego górnictwa zamordować nie pozwoli. Ale na tym nie koniec. Wystosował też list do wszystkich górników, w którym oznajmił, że górnictwo to teraźniejszość.

O tym, że z dbaniem o klimat w Polsce wszystko jest w porządku, mówił też na COP24 Mateusz Morawiecki. Premier zapewnił zebranych w Katowicach, że nasz kraj jest liderem działań na rzecz globalnego ocieplenia.

Polska jest bardzo mocno włączona w pracę związaną z dbałością o klimat i chcemy razem dbać o dążenie do lepszej przyszłości - zapewniał.

ZOBACZ TEŻ: 

Zobacz najlepsze MEMY z COP24