18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

W 2023 koniec Polski 2050?

Hołownia stracił członka. W środę odeszła Piątek

Wojciech Kozicki
08.02.2023  15:53
Szymon Hołownia ma powód do płaczu. Odeszła  Hanna Gil-Piątek
Szymon Hołownia ma powód do płaczu. Odeszła Hanna Gil-Piątek Fot: Wojciech Olkusnik/East News

Szymon Hołownia dzisiaj znów będzie płakał? Polska 2050 traci ważnego członka. Hanna Gil-Piątek odchodzi z partii. Były prowadzący „Mam Talent” chciał budować koalicję, a jego własne ugrupowanie rozsypuje mu się w rękach jak stary egzemplarz konstytucji…

Hanna Gil-Piątek w środę opuściła partię Polska 2050. Posłanka powiadomiła o swojej decyzji za pomocą mediów społecznościowych. Zaznaczyła, że ugrupowanie polityczne Szymona Hołowni „to już nie jest jej droga”. Podziękowała za dotychczasową współpracę Szymonowi Hołowni, sejmowym kolegom i wolontariuszom ruchu. 

Hanna Gil-Piątek kończy z Polską 2050. Hołownia łzę uroni?

Czyżby poróżniła się z Szymonem Hołownią, który nie jest skory do stworzenia zjednoczonego bloku opozycyjnego? Odchodząc zwróciła uwagę, że opozycji jest potrzebny silny blok „zdolny do pokonania partii Jarosława Kaczyńskiego”. Zapewniła, że w Sejmie podczas głosowań będzie podejmowała decyzje, które obiecała wyborcom.

Bardzo się cieszę, że Polska 2050 weszła na nową drogę, ale nie jest to już moja droga. Podjęłam niezwykle trudną decyzję, bo przez dwa i pół roku całą moją pracę wyłożyłam w budowę nowej polityki. Proszę uwierzyć, że ta decyzja kosztuje mnie naprawdę dużo. Dziękuję za tę wspólną i dobrą pracę Szymonowi Hołowni, moim sejmowym kolegom, wolontariuszom całego Ruchu Polska  2050. Wierzę w was i trzymam za was kciuki – napisała Hanna Gil-Piątek na Facebooku.

Nowa polityka, a wszystko po staremu…

Czytaj także