18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ojciec Dyrektor bierze się za politykę. Zakłada partię “Ruch Prawdziwa Europa”

Redakcja
05.12.2018  10:15
Tadeusz Rydzyk zakłada partię

Radio Maryja i Telewizja Trwam to nie wszystko. Ojciec Tadeusz Rydzyk bierze się za politykę - zakłada partię “Ruch Prawdziwa Europa”. Nowe ugrupowanie zaszkodzi Kaczyńskiemu i PiS?

Znany redemptorysta z Torunia, ojciec Tadeusz Rydzyk może w najbliższej przyszłości mocno zaszkodzić Jarosławowi Kaczyńskiemu. Po tym, jak w ostatnim czasie stracił cierpliwość do PiS, do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął bowiem wniosek o powołanie nowej partii politycznej - "Ruch Prawdziwa Europa".

Pełnomocnikiem nowego ugrupowania jest przyjaciel Rydzyka, profesor KUL i polityk Mirosław Piotrowski. Słynny właściciel Radio Maryja i Telewizji Trwam ma być ojcem chrzestnym “Prawdziwej Europy” - ustaliła Wirtualna Polska.

Rydzyk w Europarlamencie? Założyciele liczą na duże poparcie

Podstawą programową nowej partii politycznej ma być odbudowa wartości chrześcijańskich i chrześcijańskiego myślenia w Europie. Jak wynika z ustaleń Wp.pl, założyciele partii zwiastują jej świetlaną przyszłość i liczą na wejście do Parlamentu Europejskiego w nadchodzących wyborach w 2019 roku. Już teraz mówią o co najmniej 7-8 mandatach dla swoich polityków.

Trwają już spekulacje na temat tego, kto może liczyć na miejsce w ugrupowaniu politycznym Ojca Dyrektora. Tadeusz Rydzyk miałby zwerbować do “Ruchu Prawdziwa Europa” takich polityków jak Jan Szyszko, Andrzej Jaworski, Anna Sobecka, Gabriela Masłowska, Urszula Krupa czy europoseł Mieczysław Piotrowicz.

ZOBACZ TEŻ: 

Przeczytaj więcej
Komentarze