18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Astronomiczne wydatki w Sejmie

Tak wydają nasze pieniądze! Dzień pracy dla posłów za 9 tys

12.03.2019  14:56
Dyżur lekarza w Sejmie ma kosztować 9 tysięcy złotych!
Dyżur lekarza w Sejmie ma kosztować 9 tysięcy złotych! Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Za jeden dzień w Sejmie lekarz może zarobić nawet 9 tysięcy złotych. Kancelaria Sejmu podała, ile planuje wydać na dyżury medyków w czasie posiedzeń Sejmu.

Ile wynosi Wasza dniówka? I ile wynosi dniówka przeciętnego lekarza? Z pewnością dużo mniej, niż to, co zrobi lekarz w Sejmie. Co więcej, medyk, który czuwać ma nad dobrym zdrowiem polityków, za jeden dzień pracy dostanie więcej pieniędzy, niż wynosi miesięczna wypłata przeciętnego Polaka!

Astronomiczne kwoty na dyżury lekarzy w Sejmie

W dni posiedzeń Sejmu i dzień przed, Kancelaria Sejmu zapewnia politykom opiekę lekarską. Gdyby w czasie obrad posłowie potrzebowali nagłej pomocy specjalisty, ten cierpliwie czeka na ich ewentualne wizyty.

Na terenie Sejmu dyżuruje wtedy karetka z całym zespołem ratowniczym. Teraz wiadomo już, ile pieniędzy przeznacza na to nasz rząd. W 2019 roku Kancelaria Sejmu na dyżury lekarzy w Sejmie planuje przeznaczyć aż 1,8 miliona złotych! oznacza to, że za jeden dzień pracy medyk dostanie około 9 tysięcy złotych!

Pracownicy kancelarii zapewniają jednak, że choć wygospodarowali na ten cel takie środki, wcale nie muszą aż tak dużo za usługi lekarskie płacić.

Tytułem przykładu informujemy, że w latach 2017-2018 łączny koszt tej usługi wyniósł 493 000 zł, co daje roczny budżet na ten cel poniżej 250.000 zł. Wyrażamy nadzieję, że dostatecznie obrazuje to różnicę między planowanymi wydatkami, a kwotami, które rzeczywiście zostaną poniesione - informuje se.pl Centrum Informacyjne Sejmu.

Przeczytaj więcej
Komentarze