18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.
Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce

Ktoś ma niezły odlot

Nowy podatek! Bilety lotnicze będą droższe

Wojciech Kozicki
22.07.2019  15:47
Tanie bilety lotnicze przejdą do historii? Rząd Niemiec walczy o pieniądze i ekologię

Tanie bilety lotnicze? Być może to pojęcie wkrótce przejdzie do historii. Niemieckie władze chcą, by to ceny lotów w Europie poszły w górę. Zamierzają nawet ustalić minimalną stawkę za skorzystanie z usług linii lotniczych.

Niemcy chcą, by tanie bilety lotnicze przeszły do historii. Jak podaje money.pl, do dyskusji włączyły się nawet francuskie władze, proponując, by obowiązywała opłata ekologiczna w wysokości 18 euro doliczana do każdego biletu.

Niemiecka minister środowiska Svenji Schulze (SPD) wyjaśniła, dlaczego trzeba podnieść ceny biletów lotniczych. Jej zdaniem  to jedyny sposób, by ocalić Ziemię przed globalnym ociepleniem. Twierdzi również, że podróż samolotem nie może kosztować pasażera mniej, niż przejazd taksówką.

Nie wszystkie linie lotnicze musiałyby podnieść ceny biletów. Rewolucja ominęłaby te, które proponują alternatywne formy podróżowania.

Thelocal.de przypomina, że w Niemczech już obowiązuje "opłata klimatyczna" dla linii lotniczych, która ma być sposobem na walkę z globalnym ociepleniem. Jak na razie to sposób w walkę z dziurą budżetową, bo w 2018 roku dzięki temu podatkowi do państwowej kasy wpłynęło 1,2 mld euro.

Przeczytaj więcej
Komentarze