18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mógł mieć Piersi, a zostanie z niczym

To koniec Kukiz'15? Szykuje się katastrofa

02.07.2019  16:24
Paweł Kukiz na wylocie z Sejmu - z pogrążeniem własnego ugrupowania poradził sobie śpiewająco
Paweł Kukiz na wylocie z Sejmu - z pogrążeniem własnego ugrupowania poradził sobie śpiewająco Fot: Facebook/Paweł Kukiz

Paweł Kukiz może skończyć jak Ryszard Petru – na marginesie poza polityką. Okazuje się, ze jesienne wybory parlamentarne odbędą się raczej bez Kukiz’15. Jedynym ratunkiem dla Kukiza wydaje się zaśpiewanie Kaczyńskiemu "a ty całuj mnie...".

Tomasz Rzymowski z Kukiz’15 w radiowej Jedynce powiedział, że Kukiz’15 może wkrótce czekać smutny koniec. Prawdopodobnie już 12 sierpnia prezydent Andrzej Duda ogłosi termin wyborów parlamentarnych na 13 października. Kukizowcy będą musieli do 3 sierpnia zarejestrować kandydatów i komitet wyborczy, a także zebrać wymaganą liczbę podpisów. I tu pojawia się problem.

Rzymkowski zwrócił uwagę, że Polacy nie chcą dawać swoich danych osobowych takich jak PESEL. Czy Kukizowi się uda ich do tego zachęcić? Chyba zapomniał, że tutaj jest jak jest.

Kukiz dogada się z PiS?

Rzymkowski stracił wiarę w swojego śpiewającego lidera. Wyznał w radiowym wywiadzie, że Kukiz’15 oraz innym komitetom o podobnej wielkości nie uda się zebrać podpisów. Ratunkiem dla Kukiza miałby być wspólny start z PiS, a nieoficjalnie mówi się, że Jarosław Kaczyński zaoferował mu miejsce na wspólnej liście. Część posłów od Kukiza podobno już kombinuje jak zmienić barwy i chce znaleźć się pod skrzydłami Jarosława Kaczyńskiego.

Nie ma znaczenia szyld partyjny, nie ma znaczenia światopogląd - znaczenie ma realizacja tych postulatów, a zrealizowanie tych postulatów powoduje z kolei, że nie będzie liczyła się przynależność partyjna, tylko będzie się liczyła przyzwoitość i fachowość – mówił jeszcze w czerwcu Paweł Kukiz. (dziennik.pl)

Koalicja z Kukiz'15?

Czy ktoś uratuje Kukiza? Były wokalista zespołu Piersi, kręci nosem na współpracę z PSL. Z Konfederacją na pewno się nie dogada, bo sytuacja między nimi jest napięta jak plandeka na Żuku.

Mamy konkretne założenia od początku, jak weszliśmy do tej polityki. To, co chcemy robić, jako Ruch Kukiz'15, co chcemy osiągnąć, więc rozmowy są prowadzone na prawdę bardzo wielotorowo. Tydzień, dwa - będą jakieś konkretne efekty, na prawdę ciężko jest mi w tej chwili powiedzieć z kim. To może być PSL, może PIS może być... No nie może być Platforma. W tej chwili przy ich skręcie w lewo zupełnym, no to raczej nie. Ale może być Konfederacja, jeżeli byłoby bez pana Korwina na przykład – powiedział Robert Tistek z Kukiz’15. (radio.opole.pl)

logo Tu się dzieje