Wyborcy staną za nim murem?

Trump ma nowe hasło wyborcze. Kampania ruszyła

19.06.2019  16:56
Donald Trump znowu będzie prezydentem? Ruszyła kampania wyborcza
Donald Trump znowu będzie prezydentem? Ruszyła kampania wyborcza Fot: a katz/Shutterstock

Donald Trump ogłosił, że chce być prezydentem USA przez kolejną kadencję. 18 czerwca w Orlando oficjalnie ruszyła jego kampania wyborcza, a głowa państwa wygłosiła przemówienie na wiecu. Pochwalił się swoimi sukcesami i ostrzegł, że Demokraci chcą zniszczyć USA.

Wybory prezydenckie w USA odbędą się w 2020 roku, a Donald Trump już zaczyna kampanię. 20 tys. osób zgromadzonych w hali sportowej Amway Center w Orlando słuchało jego przemówienia, w którym informował o swoich politycznych planach. Ogłosił, że osiągnął więcej niż jakikolwiek inny prezydent USA w ciągu połowy kadencji i spełnił swoje obietnice.

Razem łamiemy zasadę Waszyngtonu i dotrzymujemy złożonych obietnic. Będziemy razem walczyć i pracować, bo jesteśmy jednością, jedną rodziną, wspaniałym narodem pod opieką Boga – mówił Trump w Orlando.

Trump i obietnice wyborcze

Trump zapowiadał, że za jego rządów ojczyzna będzie bezpieczna, bogata i silna. Określił siebie i swoich wyborców jako „pracujących patriotów". Poprzednim razem chciał „uczynić Amerykę wielką”. Tym razem chce „utrzymać Ameryką wielką”. Ostrzegł również, że jego przeciwnicy polityczni chcą zaszkodzić Amerykanom, a Demokratów nazwał „ekstremistami”.

Trump podkreśla w mediach społecznościowych, że za jego rządów kraj ma znakomite wyniki gospodarcze, a swój program polityczny uważa za „jedyną pozytywną wizję przyszłości”.

Trump w sondażach

Amerykańskie media piszą, że Trump ma wysokie poparcie, ale pewność siebie może go zgubić. W sondażach jak na razie miażdży go Joe Biden. Warto jednak przypomnieć, że podczas poprzednich wyborów na początku również znacząco przegrywał z Hillary Clinton.

Jak podaje radiozet.pl, wybór Orlando na start kampanii nie był przypadkowy. Trump ma tam swoją rezydencję, a do tego w tym stanie wygrał wybory w 2016 roku.

Czytaj także