18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Idzie w ślady Gronkiewicz-Waltz

Trzaskowski odwołał marsz narodowców. Są wściekli

26.04.2019  22:15
Marsz Suwerenności odwołany - Trzaskowski kontra narodowcy
Marsz Suwerenności odwołany - Trzaskowski kontra narodowcy Fot: Jan BIELECKI/East News

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podejmuje kontrowersyjne decyzje. Podpisana przez niego deklaracja LGBT wywołała burzę. Teraz naraził się środowiskom prawicowym, bo marsz narodowców w stolicy został przez niego zakazany.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski prawdopodobnie będzie wśród narodowców „popularny” jak Hanna Gronkiewicz-Waltz, która rozwiązała Marsz Niepodległości. Jej następca nie wyraził zgody, by w stolicy odbył się marsz narodowców planowany na 1 maja.

Marsz Suwerenności w Warszawie

Jak podaje polsatnews.pl, Marsz Suwerenności w Warszawie się nie odbędzie. Organizowały go Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Młodzież Wszechpolska i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Stołeczny ratusz twierdzi, że teren zajęła już wcześniej Kancelaria Prezydenta RP. Zaproponował inną trasę przemarszu, ale organizatorzy się nie zgodzili.

Marsz miał wystartować z Placu Zamkowego i przez Krakowskie Przedmieście dotrzeć na ulicę Jasną przed przedstawicielstwo Komisji Europejskiej. Miała się odbyć również „patriotyczna pikieta” w celu zaprotestowania przeciwko Unii Europejskiej. Nic z tego jednak nie wyjdzie, bo 3 maja na Placu Zamkowym odbędą się uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, do których przygotowania ruszą znacznie wcześniej.

SOP będzie jak dojedzie

1 maja na Zamku Królewskim odbędzie się także spotkanie premierów, więc Służba Ochrony Państwa może utrudnić dostęp do pobliskich terenów. Pozostaje pytanie, czy jej funkcjonariusze, specjalizujący się w kolizjach drogowych, dojadą bezpiecznie na miejsce.

Na pl. Zamkowym od 30 kwietnia 2019 r. mają być budowane trybuny i podesty. Do ich budowy wykorzystywany ma być ciężki sprzęt i maszyny budowlane. Z powodu prac na pl. Zamkowym i działalności ogródków gastronomicznych pomieszczenie na placu zgłoszonej liczby 10 tys. uczestników nie jest możliwe – uzasadnił swoją decyzję ratusz.

Trzaskowski woli gejów od narodowców?

W komentarzach w internecie pojawiają się oskarżenia pod adresem Trzaskowskiego, że działa wbrew zasadom demokracji. Internauci przypominają, że jakiś czas temu zobowiązał się do patronatu Prezydenta m.st. Warszawy nad Paradą Równości. Zapowiadał również, że stolica będzie "tęczowym miastem".

Przeczytaj więcej
Komentarze