18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szykuje się skandal?

Prokuratura bierze się za Trzaskowskiego. Ruszyło śledztwo

10.07.2019  18:42
Trzaskowski ma kłopoty, ruszyło śledztwo
Trzaskowski ma kłopoty, ruszyło śledztwo Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER/East News

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wkrótce zostanie Rafałem T.? Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim ma go na celowniku. Chodzi o finansowanie jego kampanii wyborczej – czy Trzaskowski będzie miał kłopoty?

Finansowanie kampanii Rafała Trzaskowskiego do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku pod okiem prokuratury. Czy było nielegalne? Jak podaje Onet.pl, ruszyło już śledztwo w tej sprawie, a zawiadomienie do prokuratury złożył dawny pracownik biura PO i asystent ministra skarbu Aleksandra Grada Michał Dzięba. Jak powiedział, chce „wyeliminować Trzaskowskiego z życia publicznego”.

Zdaniem Dzięby, Trzaskowski przyjął od pewnego biznesmena 150 tys. złotych, a te pieniądze wykorzystał do finansowania kampanii wyborczej. Zawiadomienie trafiło do prokuratury w 2018 roku.

Sprawa Trzaskowskiego

Onet podaje, że śledztwo zostało przeniesione z Warszawy do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim. Stołeczna jednostka miała być zbyt obciążona sprawami i zwrócono uwagę, że śledztwo dotyczące prezydenta Warszawy powinno być jednak prowadzone w innym okręgu. Onet skontaktował się z Trzaskowskim, który nie miał nawet pojęcia, że śledztwo ruszyło.

Lista grzechów prezydenta może być jednak znacznie dłuższa. Dzięba twierdził, że były poseł zażywał narkotyki, romansował ze stażystką i zadawał w europarlamencie pytania w imieniu prywatnej swojego znajomego. Trzaskowski odpowiedział pozwem, ale sprawa została umorzona w wyniku ugody.

Jak wynika z informacji Onetu, Dzięba też święty nie jest. W 2018 roku miał dozór policyjny w związku z groźbami kierowanymi pod adresem swojej byłej partnerki. Miał się też leczyć psychiatrycznie.

Przeczytaj więcej
Komentarze