18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tusk dostał podwyżkę. Pensje unijnych urzędników poszły w górę

Redakcja
18.12.2018  10:12
Zarobki Donalda Tuska i pensje urzędników unii Europejskiej w górę. Wiadomo, ile zarabiają pieniędzy w UE komisarze i urzędnicy. Podwyżka wynagrodzeń w UE
Zarobki Donalda Tuska i pensje urzędników unii Europejskiej w górę. Wiadomo, ile zarabiają pieniędzy w UE komisarze i urzędnicy. Podwyżka wynagrodzeń w UE Fot: PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Unia Europejska i wyższe zarobki… dla polityków. Miesięczne wynagrodzenie unijnych urzędników wzrosło. Więcej zarobią m.in. szef Rady Europejskiej Donald Tusk i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Finance.yahoo.com pisze o "świątecznej podwyżce".

Wzrost wynagrodzeń w UE nastąpił 1 lipca, co teraz przełożyło się na pensje polityków. Jak podaje telegraph.co.uk, Donald Tusk zarobi o 550 euro więcej, a więc będzie zarabiał w sumie ponad 32,7 tys.tys euro miesięcznie. O 400 euro miesięcznie więcej zarobią również unijni komisarze. Na konta niektórych z nich będzie trafiać teraz  nawet 26 tys. euro miesięcznie.

ZOBACZ TEŻ: Ile zarabia osobisty kierowca prezesa PiS?

Wprost.pl przypomina, że na wynagrodzenia unijnych polityków wpływają m.in. koszty życia, inflacja i siła nabywcza w poszczególnych krajach członkowskich. Otrzymują także liczne dodatki finansowe. Finance.yahoo.com zwraca uwagę, że pracownik w Wielkiej Brytanii zarabia średnio rocznie podobną kwotę jak Donald Tusk w miesiąc.

Komisja Europejska nalegała, by podnieść pensje unijnym urzędnikom. Ma to być spowodowane rosnącymi kosztami życia w Brukseli. Będą jednak musieli zapłacić wyższy podatek dochodowy w wysokości 7%. Podwyżka wynagrodzeń w tym roku to 1,7%. Urzędnicy twierdzą, że biorąc pod uwagę inflację, realnie jest to 0,6%.

ZOBACZ TEŻ: Ile zarabiają prostytutki w Polsce? Opublikowano raport

Donald Tusk śpiewa w programie "Szansa na sukces":

Czytaj także