18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kto za to płaci?

Tusk dostał rządową ochronę. "Dobro państwa"

Wojciech Kozicki
28.12.2022  15:13
Tusk dostał rządową ochronę SOP. "Dobro państwa"
Tusk dostał rządową ochronę SOP. "Dobro państwa" Fot: JACEK DOMIńSKI/REPORTER

Donald Tusk zagrożony zamachem? Przewodniczący Platformy Obywatelskiej dostał specjalną ochronę SOP. Jak podają nieoficjalnie Rzeczpospolita i Wirtualna Polska, decyzję o ochronie rządowej dla Tuska podjął minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Zamach na Donalda Tuska? Życie polityka zagrożone? Jak nieoficjalnie podaje Wirtualna Polska, Mariusz Kamiński zdecydował o przyznaniu Tuskowi ochrony SOP. Powodem miały być pogróżki, które otrzymywał przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Decyzja o przyznaniu ochrony ma być niejawna.

Donald Tusk i ochrona SOP. Kto za to zapłaci?

Zgodnie z informacjami WP.pl, Donald Tusk  porusza się w obstawie aż dwóch oficerów SOP. Rzeczpospolita pisze natomiast, że „Tuska ochrania funkcjonariusz, który chronił go, kiedy ten piastował funkcję szefa Rady Europejskiej”.

Ochrona przyznana została na wniosek kierownictwa Platformy Obywatelskiej. Wniosek miał trafić do MSWiA i SOP w połowie grudnia. Szef MSWiA na podstawie ustawy o Służbie Ochrony Państwa ma jednak możliwość objęcia ochroną także innych osób, niż te, które zostały wskazane na liście "ze względu na dobro państwa"  – pisze Wirtualna Polska.

Jeden z oficerów SOP anonimowo wypowiedział się dla „Rzeczpospolitej” i wyraził swoje oburzenie. Twierdzi, że Tusk powinien płacić za ochronę z funduszy partyjnych, tak jak robi to Jarosław Kaczyński. A może Donald Tusk, który miał gigantyczne zrobki w Unii Europejskiej, sam zapłaciłby za swoją ochronę?

Tak czy siak, finalnie i tak zapłacą za to Polacy.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także