18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czeka go bogata emerytura

Tusk dostanie wielką odprawę. Polacy pękną z zazdrości

16.06.2019  14:27
Donald Tusk znowy dostanie pieniądze - o takiej emeryturze możecie tylko pomarzyć
Donald Tusk znowy dostanie pieniądze - o takiej emeryturze możecie tylko pomarzyć Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Donald Tusk na zarobki jako Szef Rady Europejskiej nie może narzekać. Jego kadencja się kończy, a Bruksela szykuje dla niego „prezent” na pożegnanie.

Donald Tusk pewnie będzie płakał za swoją obecną pracą. Nie ma się co dziwić, skoro zarabia prawie 140 tys. złotych miesięcznie. Na odchodne Bruksela hojnie go nagrodzi. Jak podaje „Fakt”, na pożegnanie dostanie 1,4 mln złotych.

Donald Tusk - odprawa i emerytura

Przez 2 lata co miesiąc będzie pobierał 2/3 swojej pensji podstawowej. Jest to tzw. „dodatek przejściowy”. "Fakt" zwraca uwagę, że np. Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker te pieniądze będzie pobierał jedynie przez rok.

Tusk na stare lata biedy klepał nie będzie. Jak wyliczyła „Wirtualna Polska, będzie dostawał 80 tys. złotych netto emerytury. Do pieniędzy za europejską fuchę dochodzi emerytura za okres bycia premierem RP. Co ciekawe, może przejść na wcześniejszą emeryturę niż Polacy, bo świadczenie będzie przysługiwać już po skończeniu 62. roku życia. WP.pl podało przy okazji, że średnia emerytura netto nie przekracza w Polsce 2 tys. złotych.

Czytaj także