18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Spełnia się koszmar Schetyny?

Tusk został człowiekiem roku. Będzie jak Soros i Wałęsa

26.04.2019  20:12
Donald Tusk człowiekiem roku - czy zasłużył na tytuł?
Donald Tusk człowiekiem roku - czy zasłużył na tytuł? Fot: AP/Associated Press/East News

Donald Tusk, czyli były lider Platformy Obywatelskiej, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej, został uhonorowany przez „Gazetę Wyborczą”. Wkrótce otrzyma tytuł człowieka roku.

„Gazeta Wyborcza” uznała, że Donald Tusk to człowiek roku. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, wręczenie nagrody odbędzie się 10 maja w siedzibie Agory w Warszawie. Laudację wygłosi amerykański historyk Timothy-Snider. Będzie prowadzona transmisja na żywo.

Tusk dołączy do grona laureatów, w którym znajdują się m.in. Lech Wałęsa, George Soros, Bronisław Geremek, Władysław Bartoszewski, Frans Timmermans, Anne Applebaum i Bronisław Komorowski.

Zaufanie do polityków w Polsce

Czy to sprawi, że spełni się czarny sen Grzegorza Schetyny i Tusk wróci do polskiej polityki? Pomimo nagród i tytułów, mógłby mieć pewien problem ze zwycięstwem w wyborach. Najnowszy sondaż IBRiS dla Onetu pokazuje, że Tusk nie jest liderem zaufania. Uplasował się co prawda na trzecim miejscu, ale wyprzedzają go Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Ma również spory elektorat negatywny, bo 46.6 procenta ankietowanych zadeklarowało do niego brak zaufania. Być może to Polacy, którzy uważają, że pieniądze w ZUS i OFE należą do nich...

Przeczytaj więcej
Komentarze