18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szymon płacze z radości?

Tyle zarobi Hołownia. Specjalne przywileje

Wojciech Kozicki
14.11.2023  09:32
Szymon Hołownia w Sejmie. Ile zarobi marszałek Sejmu i jakie dostanie przywileje?
Szymon Hołownia w Sejmie. Ile zarobi marszałek Sejmu i jakie dostanie przywileje? Fot: Piotr Molecki/East News

Ile zarobi Szymon Hołownia jako marszałek Sejmu? Dostanie nie tylko ogromne pieniądze. Katolickiemu publicyście z TVN przysługują zaskakujące przywileje na koszt Polaków.

Szymon Hołownia w Sejmie już nieźle się ustawił i jeśli ma płakać to tylko z radości. Zostając marszałkiem Sejmu showman z TVN może liczyć na bardzo wysokie zarobki. Jak piszą Fakt i finanse.wp.pl, zgodnie z przepisami wynagrodzenie zasadnicze marszałka Sejmu wynosi 15 532 zł, a to dopiero początek...

Szymon Hołownia na diecie. Zarobki marszałka i przywileje

Szymon Hołownia jako marszałek Sejmu dostanie również dodatek funkcyjny - 5 010 zł i jeszcze dodatek za wysługę lat. W sumie nowy marszałek Sejmu dostanie nawet 20500 złotych. Do tego dochodzi jeszcze dieta poselska w wysokości 4 tys. zł miesięcznie. A to wciąż nie koniec…

Oprócz tego, jako parlamentarzysta dostanie jeszcze dietę poselską w wysokości 4 tys. zł miesięcznie. Będzie mieć własny gabinet, ochronę, służbową limuzynę, darmowe loty po kraju samolotami rejsowymi i rządowymi

- czytamy na finanse.wp.pl.

Marszałek Sejmu, tak jak prezydent, marszałek Senatu i premier, może dostać także służbowe mieszkanie, za które zapłacą Polacy. Media przypominają, że Marek Kuchciński, mieszkał w prezydenckiej willi przy ulicy Bacciarellego w Warszawie. Jej wynajem podobno kosztował Sejm 4145 zł. 

Dodatkowo Szymon Hołownia dostanie specjalną opiekę zdrowotną finansowaną z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jeśli będzie miał problemy zdrowotne, zajmą się nim lekarze w placówkach podlegających MSWiA i MON.

Szymon Hołownia, Lider Polski 2050, wraz z kierującym PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem stanęli na czele Trzeciej Drogi. W wyborach parlamentarnych ugrupowanie zdobyło 14,4 procent głosów i 65 mandatów. Dzięki temu stało się trzecią siłą w Sejmie. Wybór Szymona Hołowni na marszałka Sejmu poparło 265 posłów.
- przypomina Interia.pl.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje