18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Komu nie ufają Polacy? Schetyna na pierwszym miejscu, lider PiS depcze mu po piętach

Redakcja
17.12.2018  15:33
Tym politykom nie ufają Polacy, Schetyna i Kaczyński na podium

Według najnowszego badania CBOS, Polacy najbardziej ufają Andrzejowi Dudzie i Mateuszowi Morawieckiemu. Po przeciwnej stronie rankingu znalazł się lider PO, Grzegorz Schetyna, ale PiS nie ma czym się cieszyć. Jarosław Kaczyński dosłownie depcze mu po piętach.

Liderzy największych partii politycznych w Polsce zdecydowanie nie mają dziś powodów do radości. Zarówno szef PO Grzegorz Schetyna, jak i prezes PiS Jarosław Kaczyński, znaleźli się w ścisłej czołówce polityków, którym Polacy nie ufają najbardziej. Tak przynajmniej wynika z najnowszego badania CBOS.

W dniach 29 listopada - 9 grudnia, Centrum Badania Opinii Społecznej spytało część Polaków o to, w jakim stopniu ufają (bądź nie) poszczególnym politykom. I o ile Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Paweł Kukiz mogą cieszyć się z podium w kwestii przychylności obywateli, o tyle powodów do radości nie mają między innymi liderzy największych politycznych ugrupowań.

I tak na samym szczycie listy polityków, którym Polacy nie ufają, znalazł się lider Platformy Obywatelskiej. Grzegorzowi Schetynie nie ufa aż 46 procent respondentów. Zaraz za nim, na drugim miejscu, uplasował się Jarosław Kaczyński, który od badanych otrzymał aż 45 procent głosów. Niechlubne trzecie miejsce w rankingu zajmuje Ryszard Petru z progiem 44 procent nieufności.

Co ciekawe, zaufaniem Polaków w bardzo dużej mierze nie mogą cieszyć się między innymi prokurator generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (34 procent - piąte miejsce) i wicepremier Beata Szydło, którą powołano by zajęła się sprawami społecznymi (39 procent i czwarte miejsce).

ZOBACZ TEŻ:

Zagłosuj

Któremu politykowi nie ufasz najbardziej?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze