18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostro na Facebooku

Wałęsa atakuje Olszewskiego. Były prezydent przesadził?

Redakcja
11.02.2019  10:26
Były premier Jan Olszewski nie żyje, ale Lech Wałęsa na Facebooku i tak zamieścił kontrowersyjny wpis. Internaci przypominają mu, czym była "nocna zmiana".
Były premier Jan Olszewski nie żyje, ale Lech Wałęsa na Facebooku i tak zamieścił kontrowersyjny wpis. Internaci przypominają mu, czym była "nocna zmiana". Fot: Bartosz KRUPA/East News

Lech Wałęsa znów ostro na Facebooku. Śmierć Jana Olszewskiego nie powstrzymała go przez kontrowersyjną wypowiedzią. Opublikował w mediach społecznościowych post w swoim stylu.

Były premier Polski Jan Olszewski nie żyje. Legendarny polityk zmarł w piątek 8 lutego w wieku 89 lat. W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy chwalących jego życiorys i osiągnięcia. W końcu postanowił się wypowiedzieć też sam Lech Wałęsa.

Były prezydent zwrócił uwagę, że o zmarłych nie pisze się źle i należy im się szacunek. Postanowił jednak „dla prawdy historycznej” ocenić Jana Olszewskiego.

Gdybym posłuchał zaleceń rządu Olszewskiego to wojska rosyjskie byłyby w Polsce do końca świata i jeden dzień dłużej. Do dzisiaj sprawy by nie załatwiono tak jak nie załatwiono sprawy wraku. Poszukajcie depeszy jaką do mnie wtedy wysłano – napisał Lech Wałęsa na swoim Facebooku.

Lech Wałęsa kontra internauci

Pod postem pojawiły się negatywne komentarze. Internauci nazywają byłego prezydenta „kapusiem”, „bucem” i uważają, że „nie ma wstydu”. Przypominają, że to Lech Wałęsa odwołał rząd Olszewskiego („nocna zmiana”), uniemożliwiając lustrację.

Sam Olszewski w 2017 roku w wywiadzie dla radioszczecin.pl powiedział, że gdyby udało się przeprowadzić lustrację, Polska byłaby zupełnie innym państwem. Jego zdaniem nie byłoby afer reprywatyzacyjnych, nie byłaby konieczna polonizacja banków i nie musielibyśmy odkupywać polskich przedsiębiorstw.

Jak to w końcu, był pan tym agentem czy nie był – pyta Paweł pod kontrowersyjnym postem prezydenta.

Pan sam sobie do dziś chce udowodnić, że zbawił Polskę. A wygląda to tak, jakby zbawił pan komunistów – zarzucił prezydentowi Robert. (facebook.com/Lech Wałęsa)

Ty stary kwaśny bucu – skomentował post Wojtek. (facebook.com/Lech Wałęsa)

Czy taki "śm*eć" może oceniać  ś.p. Jana Olszewskiego? – pyta Adam. (facebook.com/Lech Wałęsa)

Lech Wałęsa kontra Lech Kaczyński

Wałęsa znany jest z wyjątkowo ostrych wypowiedzi na Facebooku. Niejednokrotnie oskarżał prezydenta Lecha Kaczyńskiego w kontekście katastrofy smoleńskiej. Powiedział nawet o braciach Kaczyńskich, że „jeden drugiego zabije”.

Czytaj także
Przeczytaj więcej