18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

WOŚP może zarobić

Wałęsa walczy z "Bolkiem". Złożył pozew

08.04.2019  14:39
Lech Wałęsa walczy z "Bolkiem" - złożył pozwy sądowe
Lech Wałęsa walczy z "Bolkiem" - złożył pozwy sądowe Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Lech Wałęsa od lat odpiera oskarżenia o współpracę z SB i bycie „Bolkiem”. Wyciekła informacja, że złożył pozwy sądowe i chce, by jego przeciwnicy wpłacili pieniądze na WOŚP.

Lech Wałęsa z powodzeniem atakuje w internecie innych, głównie Jarosława Kaczyńskiego i PiS. Sam jednak nie chce być obrażany i postanowił się bronić. Jak podaje Polskie Radio, były prezydent Polski złożył pozwy cywilne dotyczące ochrony jego dóbr osobistych.

Byli opozycjoniści Krzysztof Wyszkowski (radny i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie) i zasiadający w Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej Ryszard Majdzik spotkają się z Wałęsą na sali sądowej. Polityk chce, by opublikowali przeprosiny i wpłacili po 10 tysięcy złotych na WOŚP.

W treści orzeczenia z 2000 roku sąd zapisał m.in., że "w oparciu o całokształt zgromadzonych w sprawie materiałów operacyjnych, archiwalnych i innych dokumentów" należy "stwierdzić z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, że nie istniały pierwotne dokumenty potwierdzające, że Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem byłej Służby Bezpieczeństwa PRL" – napisała kancelaria „Świeca i Wspólnicy” reprezentująca Wałęsę.

Kancelaria Świeca i Wspólnicy powołuje się na Orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Warszawie V Wydział Lustracyjny z 11 sierpnia 2000. Ma ono „potwierdzać fakt historyczny”, że Lech Wałęsa nie współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa.

Przeczytaj więcej
Komentarze