18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Biedroń w opałach. Zarzucają mu hipokryzję, podali Wiosnę do sądu

Redakcja
01.03.2019  15:23
wiosna robert biedroń watchdog
wiosna robert biedroń watchdog Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wiosna Roberta Biedronia może mieć poważne kłopoty. Wszystko przez finanse i Sieć Obywatelską Watchdog, która poprosiła o ich ujawnienie. Przez opieszałość polityka sprawa trafi do sądu.

Robert Biedroń od początku istnienia Wiosny podkreśla, że jedną z najważniejszych cech partii politycznych ma być jawność. Chce by politycy podawali do publicznej wiadomości między innymi informacje o zarobkach czy finansach swoich ugrupowań. Sam jednak nie dostosowuje się do tych postulatów.

Program nowej partii, która pojawiła się na horyzoncie – Wiosny Roberta Biedronia – odmienia jawność przez wszystkie przypadki. Ma być jawność płac, jawność budżetu mediów publicznych i konsultowanie ustaw - przypomina Watchdog Polska.

Wiosna Biedronia w sądzie. Chodzi o finanse

Sieć Obywatelska Watchdog wypomina Biedroniowi hipokryzję i zwraca się o pomoc sądu. Organizacja, która na co dzień zajmuje się dostępem do informacji publicznych, zwróciła się do zarządu Wiosny o upublicznienie danych na temat finansowania partii. Od dwóch tygodni nie dostała jednak odpowiedzi.

Partia @wiosnabiedronia dołącza do grona #PonadPartyjnejZgody i nie udostępnia informacji o wydatkach. Złożyliśmy skargę do sądu. @RobertBiedron czekamy na spełnienie deklaracji politycznych - napisali na Twitterze.

Watchdog Roberta Biedronia i jego partię prosili między innymi o udostępnienie wyciągów i historii rachunków bankowych oraz informacji o wszystkich wydatkach partii. Wniosek został złożony 12 lutego. Po upływie dwóch tygodni nie dostali odpowiedzi, więc zwrócili się o pomoc sądu.