18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Z naszych podatków

Wiemy, ile zarabiał Kurski w TVP! Miesięcznie kwota sześciocyfrowa

03.02.2023  17:04
Ile zarobił Jacek Kurski w TVP?
Ile zarobił Jacek Kurski w TVP? Fot: Longfin Media/Shutterstock, Artur Zawadzki/REPORTER

Poseł Adam Szłapka uzyskał od Telewizji Polskiej informacje dotyczące zarobków Jacka Kurskiego, byłego prezesa TVP. Kwota zwala z nóg.

Poseł na Sejm i przewodniczący Nowoczesnej Adam Szłapka zwrócił się do Telewizji Polskiej z prośbą o informację w ramach dostępu do informacji publicznej. Chodziło o dane dotyczące zarobków byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego, jednego z głównych architektów sukcesów PiS w ostatnich latach.

W odpowiedzi czytamy, że wynagrodzenie Kurskiego w roku 2022 wyniosło zawrotne 854 073,19 zł. Oznacza to, że były prezes otrzymywał miesięcznie powyżej 100 tys. złotych. W zeszłym roku pracował tam bowiem jedynie przez siedem miesięcy.

Jak przypomina portal Wirtualna Polska, to nie pierwszy raz, kiedy Adam Szłapka kontroluje zarobki funkcjonariusza publicznego. W 2021 ujawnił, że za 5 lat prezesury Kurskiego Polacy z własnej kieszeni zapłacili aż 2,7 mln złotych.

Teraz zarobi jeszcze więcej

Na początku września Rada Mediów Narodowych odwołała Kurskiego z pozycji prezesa Telewizji Polskiej, a jego miejsce zajął Mateusz Matyszkowicz.

Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną, przestałem być prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania

- napisał wtedy Jacek Kurski na Twitterze.

Te wyzwania to wygodna posada za granicą za pensję jeszcze większą niż w Polsce. Kurski został alternate executive director w Banku Światowym. Wirtualna Polska podaje, że były prezes TVP zarobi tam aż 1,3 miliona złotych rocznie. Niemniej wielu Polaków być może odetchnie z ulgą, że Kurski nie jest już na naszym utrzymaniu.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także