18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dodatkowe 2 dni wolne od pracy? PSL proponuje, PiS krytykuje: „Mają za dużo wolnego czasu”

Redakcja
11.12.2018  15:26
święta wigilia wielki piątek bez pracy
święta wigilia wielki piątek bez pracy Fot: Adam Burakowski/REPORTER

Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego - Unii Europejskich Demokratów proponują, by wprowadzić dodatkowe 2 dni ustawowo wolne od pracy. Pomysł skrytykował już poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Do Sejmu trafił już projekt ustawy przygotowany przez PSL, który zakłada dwa dodatkowe dni wolne od pracy. Wolne Polacy mieliby w Wielki Piątek i Wigilię Bożego Narodzenia, a nowe przepisy miałyby wejść w życie już w przyszłym roku – donosi TVN24 BiS.

Zdaniem rzecznika prasowego PSL Jakuba Stefaniaka, byłoby to w rzeczywistości „zalegalizowaniem stanu faktycznego”.

Praca (w Wigilię i Wielki Piątek – przyp. red.) odbywa się - mówiąc kolokwialnie - na pół gwizdka, a z tego, co widzę, inne formacje zaczynają manifestować poparcie do tego projektu, więc spróbujmy - powiedział w rozmowie z TVN24 Stefaniak.

Czy propozycja PSL zostanie przyjęta? Jak ocenia Stefaniak, jeśli się nie uda, to tylko dlatego, że „PiS znowu pójdzie drogą swojej politycznej złośliwości i ten projekt odrzuci, dlatego że to nie jest ich projekt. (…) A jeśli popatrzy na to przez pryzmat zrobienia fajnego prezentu Polakom, to może się uda”.

Wigilia i Wielki Piątek bez pracy? Co na to PiS?

Politycy PiS już teraz spoglądają na propozycję dodatkowych dni wolnych krytycznym okiem. Poseł Jan Mosiński przyznaje, że „pomysły PSL głęboko go zastanawiają”.

Przez osiem lat nie słyszałem takich pomysłów, jak chociażby nieopodatkowanie emerytur, niższy wiek emerytalny. Mieliśmy zgoła co innego, podwyższano wiek emerytalny, niszczono inicjatywy obywatelskie. Nagle "dzisiaj", odkąd PSL jest w opozycji, mnoży różnego rodzaju pomysły... Chyba za dużo czasu wolnego mają posłowie PSL-u i wymyślają takie zabawne sytuacje - stwierdził.

W ostatnim czasie Polskie Stronnictwo Ludowe postulowało też m.in. skrócenie czasu pracy z 8 do 7 godzin w ramach programu „Godzina dla rodziny”.

ZOBACZ TEŻ: PO chce odebrać 500 plus bezrobotnym

Przeczytaj więcej
Komentarze