18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chcą zmienić prawo w Polsce

Biedroń i ustawa o LGBT. Wiosna weźmie się za dzieci

21.03.2019  13:07
Biedroń zapowiada edukację seksualną dzieci i rysowanie tęczy w całym kraju
Biedroń zapowiada edukację seksualną dzieci i rysowanie tęczy w całym kraju Fot: ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Robert Biedroń (partia Wiosna) przeprowadził konferencję przed pałacem prezydenckim w Warszawie. Została ogłoszona „piątka Biedronia” w imieniu organizacji pozarządowych, czyli pięć postulatów LGBT. Ma zostać zrealizowana, gdy ugrupowanie dostanie się do Sejmu. Zapowiedziano zmiany w prawie.

Robert Biedroń ogłosił, że nagonka i dyskryminacja osób LGBT w Polsce muszą się skończyć. Zaproponował więc projekt „Ustawy o równości małżeńskiej". Ma ona być realizacją konstytucji. Zapowiedział również, że symbolem jego apelu ma być tęcza, którą jego zwolennicy będą rysować w całej Polsce m.in. przed urzędami.

Związki partnerskie w Polsce

Pierwsze 3 postulaty "piątki Biedronia" dotyczą wprowadzenia w Polsce związków partnerskich i równości małżeńskiej. Jest to projekt proponowany przez organizacje pozarządowe.

Wiosna chce chronić osoby LGBT przed przemocą. Ma nastąpić nowelizacja kodeksu karnego, a przestępstwa wobec osób LGBT mają być poważniej traktowane.

Zobacz także

Edukacja seksualna dzieci w szkołach

Na konferencji zaapelowano, że w szkołach "musi" zostać wprowadzona edukacja seksualna i antydyskryminacyjna dzieci. Zdaniem Wiosny, orientacja seksualna jest taką samą cechą jak np. kolor oczu.

Biedroń chce zatroszczyć się także o osoby transpłciowe. Jednym z punktów jego „piątki” jest usankcjonowanie tożsamości płciowej.

Biedroń kontra Duda i Kaczyński

Spotkanie odbyło się przed pałacem prezydenckim, bo zdaniem Biedronia Andrzej Duda powinien zareagować na nagonkę na osoby LGBT, a pozostaje bierny. Ukochany Krzysztofa Śmiszka uważa, że słowa Dudy i Kaczyńskiego mogą doprowadzić do przemocy wobec osób homoseksualnych.

Czytaj także