18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Biedroń JUŻ TRIUMFUJE! Takiego wyniku Wiosny nikt się nie spodziewał

Redakcja
06.02.2019  10:22
Biedroń Wiosna sondaż
Biedroń Wiosna sondaż Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Robert Biedroń dopiero w niedzielę ogłosił nazwę i wstępny program swojej partii, a już ma ogromne poparcie społeczeństwa. Z najnowszego sondażu wynika, że może mocno namieszać na scenie politycznej.

W pierwszym sondażu po wielkiej konwencji Roberta Biedronia i ogłoszeniu Wiosny, polityk ze Słupska zajmuje bardzo mocne, trzecie miejsce! Sensacyjnie wysoki poziom poparcia może oznaczać prawdziwe kłopoty dla PiS, które od kilku lat triumfuje w polskiej polityce.

Sondaż TVN: PiS wygrywa, ale Biedroń może im zaszkodzić

Sondaż został przeprowadzony na zlecenie "Faktów" TVN przez Kantar Millward Brown SA. Z badania wynika, że większość Polaków nadal popiera PiS - na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 29 procent obywateli. To spadek w stosunku do poprzedniego sondażu o jeden punkt procentowy.

Drugą najsilniejszą opcją polityczną w kraju jest koalicja PO i Nowoczesnej, z 20 procentowym progiem poparcia. (-5% w stosunku do poprzedniego sondażu).

Ogromnym zaskoczeniem jest partia Roberta Biedronia. Wiosna, według najnowszych badań może liczyć na aż 14 procentowe poparcie społeczeństwa! Wynik ten daje jej aż 6 punktów procentowych więcej, niż we wcześniejszym badaniu, przeprowadzanym jeszcze przed podaniem szczegółów na temat jej programu.

W Sejmie znalazły by się także następujące partie: Kukiz'15 - 7%, SLD - 6%, PSL - 5%, Wolność 5%. Teraz! Ryszarda Petru, Razem i Ruch Narodowe "cieszą się" poparciem poniżej progu wyborczego.

Co ważne, Robert Biedroń może naprawdę namieszać na scenie politycznej. Jego sztab liczy w najbliższym czasie nawet na 20% poparcia. Jeśli z kolei polityk już teraz zdecydowałby się na zawiązanie koalicji, po wejściu do Sejmu wraz z KO, mógłby pokonać PiS. Wtedy opozycja miałaby w rządzie swoją większość.